Chcesz otrzymywać informacje o działaniach
i inicjatywach Stowarzyszenia Rybackiego
"Żabi Kraj"?

Poinformujemy Cię mailowo

Aktualności
Informujemy iż na stronie Instytutu Rybactwa Śródlądowego dostępne są kwestionariusze RRW 22 i RRW 23 z danymi za 2017 rok.
 
Informujemy, iż od stycznia biuro Stowarzyszenia Rybackiego "Zabi Kraj" będzie czynne
 
W ramach realizowanego zadania pn. „Kampania edukacyjna na temat środowiskowych funkcji stawów rybnych” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zorganizowano 8 seminariów
 
Kolejna edycja jesiennej konferencji za nami. W dniu 17 listopada 2017 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie gościliśmy przedstawicieli urzędów, zaprzyjaźnionych lokalnych grup rybackich oraz przede wszystkim rybaków. Konferencja pn. "Akwakultura 2017 - stan obecny i perspektywy" była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Priorytetu IV Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.
 
Doczekaliśmy czasów, gdy powstaje pierwszy (o innym nie wiemy) pełnometrażowy spektakl teatru lalek dla dzieci o tematyce rybackiej.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.