Chcesz otrzymywać informacje o działaniach
i inicjatywach Stowarzyszenia Rybackiego
"Żabi Kraj"?

Poinformujemy Cię mailowo

Archiwum aktualności » Archiwum 2017 » Przedsiębiorczy na wsi – konferencja w Strumieniu

„Być przedsiębiorczym na śląskiej wsi” – to tytuł konferencji, która została zorganizowana
w Strumieniu przez Urząd Miejski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Zastępcą Dyrektora ŚODR w Częstochowie Tomaszem Wiekierą. 

Program konferencji obejmował szereg zagadnień związanych z przedsiębiorczością na wsi. Pierwszym panelem tematycznym były Dobre praktyki w tworzeniu Listy Produktów Tradycyjnych. Głównym prelegentem była pani Barbara Majnusz  ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
z oddziału w Mikołowie. Drugim tematem zaprezentowanym podczas konferencji było „Przetwórstwo w gospodarstwie, produkt lokalny formą małej przedsiębiorczości”, który przedstawiła pani Anna Zawadzak ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z oddziału w Bielsku-Białej. Kolejną tematyką jaka została omówiona była „Sprzedaż bezpośrednia – krótkie łańcuchy dostaw, przykłady – Rolniczy handel detaliczny”, prelegentem była pani Iwona Wróbel-Olszak z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Pszczynie. Podczas konferencji przedstawione zostały również możliwości ubiegania się o środki w ramach LGD „Cieszyńska Kraina” o których mówiła pani Dominika Tyrna – dyrektor biura LGD „Cieszyńska Kraina”. Ostatnim tematem były Działania Stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania „Żywiecki Raj” wspierające rozwój w powiecie żywieckim zaprezentowane przez Annę Konior.

Uczestnicy konferencji brali również udział w wizytach studyjnych podczas których odwiedzili m. in. Centrum Integracji Społecznej w Jeleśni.