Chcesz otrzymywać informacje o działaniach
i inicjatywach Stowarzyszenia Rybackiego
"Żabi Kraj"?

Poinformujemy Cię mailowo

Aktualności
W związku z licznymi telefonami informujemy, iż Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” nie prowadzi sprzedaży karpia ani innych ryb słodkowodnych. Ryby sprzedawane są w gospodarstwach rybackich zrzeszonych w Stowarzyszeniu....
 
W dniach 11-24.12.2018 r. Biuro Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” będzie nieczynne.
 
Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, co sprawia, że jak co roku aktualne stają się pytania odnośnie sprzedaży żywych ryb. W pierwszej kolejności trzeba podkreślić, że co do zasady przepisy określające interesującą nas tematykę nie uległy drastycznej zmianie w porównaniu z rokiem minionym.
 
Informujemy, iż od 23 listopada 2018 r. będzie obowiązywało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 października 2018 r. w sprawie sposobu przeprowadzania przetargów na zbycie gruntów pod śródlądowymi wodami stojącymi stanowiącymi własność Skarbu Państwa.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.