Chcesz otrzymywać informacje o działaniach
i inicjatywach Stowarzyszenia Rybackiego
"Żabi Kraj"?

Poinformujemy Cię mailowo

Aktualności
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” w ramach realizowanego zadania pn. „Kampania edukacyjna na temat środowiskowych funkcji stawów rybnych” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach organizuje seminaria nt. „Środowiskowych aspektów funkcjonowania stawów rybnych”
 
„Być przedsiębiorczym na śląskiej wsi” – to tytuł konferencji, która została zorganizowana w Strumieniu przez Urząd Miejski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Zastępcą Dyrektora ŚODR w Częstochowie Tomaszem Wiekierą.
 
Studia kierowane są do absolwentów studiów wyższych magisterskich, inżynierskich i licencjackich, pracujących (lub przygotowujących się do podjęcia pracy) w Gospodarstwach Rybackich, Polskim Związku Wędkarskim, w parkach narodowych i rezerwatach przyrody oraz w organizacjach rządowych i samorządowych zajmujących się problematyką rybacką.
 
Doczekaliśmy czasów, gdy powstaje pierwszy (o innym nie wiemy) pełnometrażowy spektakl teatru lalek dla dzieci o tematyce rybackiej.
 
Informujemy, że Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła prace nad akwizycją Partnerów do trzeciej już edycji Akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października 2017.
 
Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp” zaprasza serdecznie dyrektorów szkół, przedszkoli i nauczycieli, do udziału ich dzieci w ogólnopolskim konkursie recytatorskim dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych pt. "Pan Karp zarybia Wisłę 2017".
 
Informujemy, iż od lutego biuro Stowarzyszenia będzie czynne w każda środę w godz. 9:30 - 11:30.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.