Chcesz otrzymywać informacje o działaniach
i inicjatywach Stowarzyszenia Rybackiego
"Żabi Kraj"?

Poinformujemy Cię mailowo

Aktualności
W dniach 20-24.08.2018 r. Biuro Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” będzie nieczynne.
 
Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza do udziału w XVI Regionalnych Dniach Rybactwa - 7 i 9 wrzesienia 2018 r.
 
W ramach XVI Regionalnych Dni Rybactwa zapraszamy na konferencję pt. „Funkcjonowanie i kierunki rozwoju stawowych gospodarstw rybackich”, która odbędzie się 7 września 2018 r. (piątek) w Polskiej Akademii Nauk Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej w Gołyszu (Zaborze, ul. Kalinowa 2)
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” informuje, iż w dniu 09.09.2018 r. na Rynku w Skoczowie odbędzie się Wystawa Rybacka.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla Szkół Gastronomicznych organizowanych w ramach XVI Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 9 września 2018 r.
 
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Pruchnej które odbędą się 2 września 2018 r.(niedziela) Teren przy Zespole Szkół w Pruchnej
 
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Warszowicach, które odbędą się 2 września 2018 r. (niedziela)
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” zaprasza do udziału w wizycie studyjnej JĘDRZEJÓW - KAZIMIERZ DOLNY- KOZŁÓWKA-ZAMOŚĆ w dniach 21-23.09.2018 r.
 
Przedstawiamy treść rozporządzenia MGMiŻŚ z dnia 7 czerwca 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej oraz wysokości stawek tej pomocy na realizację działań w ramach Priorytetu 2
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.