Archiwum aktualności » Archiwum 2014
Za nami rozstrzygnięcie Międzyregionalnego Konkursu Kulinarnego „Kulinarny Atlas Ryb” zorganizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką „Żabi Kraj”. Finał konkursu miał miejsce 17 grudnia 2014 r. w MCK „Sali pod pegazem” w Skoczowie. Do konkursu zgłoszono się 22 potrawy. Zdecydowanie przeważały dania z karpia – najczęściej hodowanego gatunku ryby na terenie LGR „Żabi Kraj”. Podczas obrad Jury w składzie: Irena Białowąs - przewodnicząca, Robert Orawski, Władysław Kieczka oraz Jacek Dutka, można było zobaczyć pokazy kulinarne przygotowane przez Remigiusza Rączki, który przygotował pyszne dania również z karpia. Dla wszystkich gości Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” przygotowała rybny poczęstunek. Zwyciężyło danie „Karp w świątecznej panierce” przygotowane przez Annę Gabzdyl.
 
Do pokonania mają 1800 kilometrów. Świętokrzyskie karpie z Rytwian oraz kołocz śląski z Żabiego Kraju wyjechały do Watykanu. Ryby i kołocz trafią na wigilijny stół włoskiej Polonii, ich smaki będą mogli docenić także obecny papież Franciszek i były - Benedykt.
 
Już od 01 grudnia br. można odwiedzić Pana Karpia w jego Karpiowozie i posmakować doskonałych potraw rybnych w 4 województwach południowej Polski!
 
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości, a w nadchodzącym Nowym Roku, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności życzy Zarząd oraz Pracownicy LGR „Żabi Kraj”.
 
Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 serdecznie zaprasza na szkolenie nt. Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014-2020, które odbędzie się 12 grudnia br. w Bielsku-Białej, w sali 122 (budynek Starostwa Powiatowego przy ul. Piastowskiej 40).
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Centralnego oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, oddział w Katowicach zapraszają na konferencję „Ekonomia Społeczna - możliwości i wyzwania. Kierunki rozwoju ekonomii społecznej w regionie z uwzględnieniem nowych źródeł finansowania”, która odbędzie się 17 grudnia w Auli CNTI przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Konferencja to prelekcje oraz warsztaty poświęcone zagadnieniom ekonomii społecznej. Jej adresatami są przedstawiciele biznesu społecznie zorientowanego, a także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i trzeciego sektora (NGO).
 
Tuż przed Świętami Bożego narodzenia na placu zamkowym w Zebrzydowicach zostanie zorganizowany po raz kolejny już kiermasz świąteczny. Przed świętami tłumnie oblegamy centra handlowe, sklepy i targowiska szukając dla najbliższych prezentów, ozdób choinkowych oraz wypieków.
 
Fundacja “Wskazówka” zaprasza na bezpłatne warsztaty “Komunikacja interpersonalna”, które odbędą się w Cieszynie 11 i 12 grudnia. Poprowadzi je Izabela Butniewicz-Folusiak, wykwalifikowana trenerka i psychoterapeutka, posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i warsztatów z zakresu psychoedukacji i rozwoju osobistego.
 
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu systemowego pn. Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej Województwa Śląskiego.
 
Trwają bezpłatne warsztaty realizowane w ramach Regionalnego Programu Promocji Społeczeństwa Informacyjnego.
 
8 grudnia br. w Bielsku – Białej odbędzie się konferencja pn.: Program Współpracy Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Partnerstwo dla wspólnego rozwoju.
 
Ruszył konkurs na najbardziej przyjazną instytucję ekonomii społecznej.
 
Uprzejmie informujemy, iż w tym roku będzie kontynuowana akcja podnoszenia kwalifikacji pracowników Inspekcji Weterynaryjnej z zakresu dobrostanu ryb. Organizatorami są Towarzystwo Promocji Ryb i Główny Inspektorat Weterynarii.
 
Ruszyła II edycja konkursu
 
Zapraszamy na cykl zainicjowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pn. „Środa z Funduszami…”. Podczas bezpłatnych spotkań prowadzonych przez specjalistów ds. Funduszy Europejskich zostaną zaprezentowane podstawowe założenia, zasady, cele wykorzystywania środków unijnych w rozpoczynającej się perspektywie 2014-2020.
 
Towarzystwo Promocji Ryb rozpoczyna realizację projektu szkoleniowego „Uwarunkowania prawne funkcjonowania obiektów akwakultury i wód śródlądowych”. Projekt ten obejmie 3 szkolenia tematyczne dla gospodarstw rybackich i administracji publicznej. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w dniach 27-29.11.2014 r. w Wolborzu.
 
Już znamy wyniki IV Konkursu Fotograficznego "Żabi Kraj w obiektywie"! Zapraszamy na wernisaż!
 
Zapraszamy firmy, przedstawicieli administracji publicznej, projektantów, socjologów, osoby zainteresowane design thinking do udziału w warsztatach projektowania usług, które odbędą się w dniach 24-25.11.2014 r.
 
Konferencja odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, 24 listopada br. (Sala Kolumnowa, ul. Dąbrowskiego 23, Katowice).
 
Od 17 do 22 listopada Zamek Cieszyn organizuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie. Jest to jedna z największych inicjatyw, propagujących ideę przedsiębiorczości na Śląsku Cieszyńskim. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu jest kierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, bez względu na wiek – uczniów, studentów, menedżerów, nauczycieli, przedsiębiorców oraz tych, którzy poszukują pracy, czy planują założenie własnej firmy.
 
Targi EKOstyl 2014 jest imprezą branżową o charakterze biznesowym, miejscem prezentacji produktów i usług związanych ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia.
 
Zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej do udziału w drugiej edycji szkolenia "Doskonalenie umiejętności personalnych pracowników podmiotów ekonomii społecznej", które odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2014 roku.
 
W dniach 18-21 grudnia 2014 r. na skoczowskim rynku odbędzie się II Jarmark Sarkandrowski. Zapraszamy twórców regionalnych, osoby zajmujące się rękodziełem do sprzedaży swoich wyrobów. W szczególności zapraszamy młodzież szkolną wraz z nauczycielami oraz osoby działające w skoczowskich kołach zainteresowań. Do uczestnictwa w II Jarmarku Sarkandrowskim zachęcamy również kupców trudniących się bożonarodzeniowymi wyrobami regionalnymi. Liczymy na unikatowe produkty, w szczególności związane z obrzędowością Śląska Cieszyńskiego.
 
W dniach 09-10 października 2014 roku w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu odbyła się konferencja agroturystyczna pn. „Agroturystyka a przedsiębiorczość” w ramach projektu „Śląska Wieś- tu wypocząć można”, połączona z wyjazdem studyjnym do gospodarstw agroturystycznych.
 
Informujemy, że szkolenie z cyklu „Stan rybactwa śródlądowego w Polsce” w Oddziale Śląsko-Małopolskim Polskiego Towarzystwa Rybackiego odbędzie się w dniu 18 listopada 2014 roku,
 
W dniu 30.10.2014 r. odbył się pokaz odłowów na stawie Młyńskim w Ochabach Wielkich. Pogoda dopisała przy podglądaniu rybaków odławiających staw Polskiej Akademii Nauk. Zapraszamy do galerii!
 
Serdecznie zapraszamy na szkolenie pn. "Jak krok po kroku założyć fundację/stowarzyszenie" organizowane przez Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych.
 
Wraz z przedstawicielami programu dla Europy Środkowej serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wieczorze poświęconym szansom i możliwościom wynikającym z realizacji programu Interreg Europa Środkowa w okresie finansowania 2014-2020, który odbędzie się w dniu 13.11.2014 r.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka na warsztat podsumowujący 5 lat działalności Stowarzyszenia LGR „Żabi Kraj”, który odbędzie się dn. 14 listopada 2014 r. o godzinie 17:00 w Restauracji „Smak Regionu” w Pawłowicach (ul. Katowicka 15, Pawłowice).
 
Bielskie Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Personalnych "Aktywni" wraz z grupą nieformalną Katalizator w dniu 8.11.2014r. w Pałacu Czeczów w Kozach, ul. Krakowska 5 organizują Pierwsze Koziańskie Targi Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych "Uaktywnij swój potencjał".
 
Okazja do lepszego poznania powstałych inwestycji unijnych! Seminarium jest zaplanowane w dniach 12-13 listopada br.
 
Jak co roku już dziś zapraszamy na Jesienną Konferencję Rybacką organizowaną w ramach Święta Karpia "Karpik" w Niemodlinie. Konferencja odbędzie się w dniu 7 listopada 2014 roku.
 
Czas na projekt dla młodych, otwartych osób w Waszej miejscowości! Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia Równać Szanse ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2014”. Zapraszamy do konkursu organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne, nieformalne grupy dorosłych z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.
 
Zamek Cieszyn i Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zapraszają 6 listopada na otwarcie w Zamku wystawy prezentującej zwycięskie i wyróżnione prace 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.
 
Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zaprasza na wizytę studyjną krajową w terminie 21-23 listopad 2014 r. Termin składania formularzy zgłoszeniowych upływa 31 października 2014 r.!
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich na pokaz odłowów na stawie Młyńskim w Ochabach, który odbędzie się w dniu 30.10.2014 r.
 
Ruszyła 8 edycja Konkursu „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości ok. 50.000 zł. Prace można zgłaszać do 17.10.2014.
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Zewnętrzne źródła finansowania organizacji pozarządowych", które odbędzie się w dniach 17-18 października 2014 r. w siedzibie Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości.
 
Katedra Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz zespół projektu Innovafish serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenia pt.: • Inżynieria akwakultury (w dniu 20.10.2014) • Nowe trendy w produkcji materiału zarybieniowego (w dniu 21.10.2014)
 
Osoby, które zgłosiły się do udziału w szkoleniu rybackim pn. „Transport zwierząt - licencja. Szkolenie dla kierowców i konwojentów zatrudnionych przy transporcie zwierząt” , proszone są o PILNE skontaktowanie się z biurem.
 
Informujemy, iż LGR "Żabi Kraj" 18 października 2014 r. planuje zorganizować szkolenie pn. „Transport zwierząt – licencja. Szkolenie dla kierowców i konwojentów zatrudnionych przy transporcie zwierząt”. Chętnych na szkolenie prosimy o kontakt z biurem LGR do 25 września 2014 r.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w kongresie i targach przedsiębiorczości organizowanych przez ROPS, które odbędą się 30 września w Katowicach. Kongres jest skierowany m.in. do pracowników jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów ekonomii społecznej, przedstawicieli sektora przedsiębiorstw z terenu województwa śląskiego.
 
Tradycyjnie w piątek, tj. 19.09.2014 r. odbyła się konferencja „Aktualnie problemy oraz perspektywy stawowej gospodarki rybackiej na obszarach zależnych od rybactwa” w siedzibie PAN w Gołyszu. Sobota i niedziela to był czas Wystawy Rybackiej na skoczowskim rynku. W sobotni poranek na rozstawione zostały baseny i akwaria, w których można było zobaczyć żywe ryby. Nie zabrakło dorocznego konkursu kulinarnego tzn. Mistrzostw w Przyrządzaniu Potraw z Karpia dla Uczniów Szkół Gastronomicznych. Swoje potrawy konkursowe z karpia zaprezentowały również Amatorzy. Rybny poczęstunek - niespodziankę ufundowała LGR „Żabi Kraj”. Swoją wiedzą dot. rybactwa popisali się gimnazjaliści podczas Międzyregionalnego Konkursu wiedzy o rybach i rybactwie. Muzyczne atrakcje zapewnili: Monalisa, Kabaret Masztalscy ze śląskim humorem, Jacek Silski, Golden Mix oraz Bajery.
 
W dniach 9-10 października 2014 r. Gmina Strumień organizuje dwudniową konferencje pt. „Agroturystyka a przedsiębiorczość na wsi” w ramach projektu „Śląska Wieś – tu wypocząć można”, połączonej z wyjazdem studyjnym do gospodarstw agroturystycznych.
 
Zarząd Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 7 października 2014 roku o godzinie 16:00 w sali OSP Warszowice (ul. Cieszyńska 2).
 
21 września 2014 r. około godz. 22.40 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęli znana autorka książek kulinarnych Hanna Szymanderska oraz Grzegorz Komendarek, kucharz i aktor, znany jako Grzesiu z serialu "Złotopolscy". Oboje byli jurorami podczas konkursów kulinarnych organizowanych w ramach XII Regionalnych Dni Rybactwa.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" ogłasza IV Konkurs Fotograficzny "Żabi Kraj w obiektywie". Kategorie konkursu: I kategoria – Krajobrazy i pejzaże wodne z Żabiego Kraju, II kategoria – Projekty LGR "Żabi Kraj". Zgłoszenia przyjmujemy w terminie 26.05-30.09.2014 r. Zrób zdjęcie, prześlij je do nas i zgarnij cenne nagrody!
 
Zapraszamy na 4. Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego, które odbędzie w dniu 4 października 2014 r. w Krogulnej.
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), w ramach projektu Enterprise Europe Network ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji międzynarodowej giełdy kooperacyjnej, która odbędzie się 30 września 2014 r., przy okazji Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w Poznaniu.
 
W dniach 05-07 sierpnia został nakręcony film dot. realizowanych projektów na terenie Lokalnej Grupa Rybackiej. Już wkrótce będzie można go obejrzeć w TVS Silesia.
 
W dniach 30 wrzesień - 04 październik 2014 r. odbędzie się wizyta studyjna zagraniczna. Zbiórka uczestników z LGR "Żabi Kraj" odbędzie się we wtorek o godzinie 6:15 na Placu Stary Targ w Skoczowie, wyjazd o godzinie 6:30.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" informuje, iż do Mistrzostw w Przyrządzaniu Potraw z Karpia dla szkół gastronomicznych zakwalifikowały się następujące ekipy:
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" informuje, iż do Mistrzostw w Przyrządzaniu Potraw z Karpia dla amatorów zakwalifikowały się następujące ekipy
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" informuje, iż do IX Międzynarodowych Mistrzostwach Europy w Przyrządzaniu Potraw z Karpia zakwalifikowały się następujące ekipy:
 
Stowarzyszenie LGR "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w przyrządzaniu potraw z karpia organizowanych w ramach XII Regionalnych Dni Rybactwa
 
W dniu 08.09.2014 r. odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Rybach i Rybactwie w Sali Polskiej Akademii Nauk w Zaborzu. 27 gimnazjalistów przystąpiło do rozwiązywania testów dot. zagadnień związanych z rybactwem.
 
Z przyjemnością informujemy, że XII Regionalne Dni Rybactwa zostały objęte patronatem honorowym Pana Mirosława Sekuły - Marszałka Województwa Śląskiego.
 
Informacja dot. Konkursu Wiedzy o Rybach i Rybactwie. Regionalny konkurs już za nami!
 
Towarzystwo Promocji Ryb serdecznie zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Kodeksu Dobrej Praktyki Rybackiej w Akwakulturze. Konsultacje odbędą się w dn. 15-17 września 2014r. w Centrum Szkoleniowym Falenty w Raszynie-Falenty.
 
LGR "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza na Wystawę Rybacką organizowaną w ramach XII Regionalnych Dni Rybactwa, która odbędzie się w dniach 20-21 września 2014 r. na Rynku w Skoczowie.
 
PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o .o. oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zapraszają do udziału w BEZPŁATNYCH szkoleniach i doradztwie w ramach projektu „HACCP znaczy ZDROWY: Profesjonalizacja kadr śląskich mikro przedsiębiorstw branży spożywczej, w zakresie jakości HACCP”.
 
Komisja Europejska organizuje kolejny konkurs na najlepszą fotografię ukazującą efekty realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich.
 
Rolnik, który chce zgodnie z prawem sprzedawać, co bardzo ważne – tylko produkty wytworzone w swoim gospodarstwie – powinien zapoznać się z ustawami i rozporządzeniami regulującymi tego typu działalność.
 
Zapraszamy do głosowania na projekty zrealizowane poprzez LGR "Żabi Kraj" na stronie Samorządu Województwa Śląskiego - Najlepsza Przestrzeń Publiczna: - Rewitalizacja Małego Rynku w Skoczowie poprzez remont chodników i terenów zielonych, - 7 Sala Widowiskowa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie.
 
Informujemy, że Departament Kontroli na Miejscu na prośbę Departamentu Wsparcia Rybactwa opracował broszurę informacyjną dotyczącą zasad przeprowadzania kontroli na miejscu w ramach PO RYBY 2007-2013.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina serdecznie zaprasza wszystkich członków organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w projekcie pn. „Aktywizacja organizacji pozarządowych i ich członków, związanych z rybactwem”.
 
W dniu 11 czerwca Komisja Europejska opublikowała ramy finansowe z podziałem kwot Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego pomiędzy Państwa członkowskie... Polska otrzymała 531,22 mln euro, wobec 734,09 mln euro w latach 2007-2013, co stanowi około 72% poprzedniej alokacji. W odróżnieniu jednak od poprzedniego okresu programowania, tym razem otrzymaliśmy czwartą alokację w Unii Eurpoejskiej (w latach 2007-2013 - drugą), obecnie wyprzedziły nas Francja i Włochy - co może mieć duże znaczenie w kwestii utrzymania konkurencyjności polskiej akwakultury.
 
Przypominamy, że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds.UNESCO.
 
Do 31 lipca 2014 można głosować na Książkę Roku 2013, wybierając spośród pozycji nominowanych w XIV edycji Śląskiego Wawrzynu Literackiego.
 
Instytut Rybactwa Śródlądowego im. St. Sakowicza w Olsztynie zaprasza na kolejną konferencję „Wylęgarnia” o tematyce związanej z zagadnieniami wylęgarnictwa organizmów wodnych i akwakultury. Tegoroczne spotkanie „Wylęgarnia 2014” planuje się zorganizować w dniach 4-5 września 2014 r. w województwie podlaskim.
 
Ruszył plebiscyt „7 Nowych Cudów Polski” organizowany przez National Geographic Traveller.
 
Informujemy, iż LGR "Żabi Kraj" planuje zorganizować szkolenie pn. „Transport zwierząt – licencja. Szkolenie dla kierowców i konwojentów zatrudnionych przy transporcie zwierząt”. Chętnych na szkolenie prosimy o kontakt z biurem LGR. Organizację szkolenie planujemy w październiku 2014 r.
 
W dniach 03-04.09.2014 r. Stowarzyszenie "LGR Świętokrzyski Karp" organizuje szkolenia rybackie. Prelekcje odbędą się w Hotelu Rytwiany.
 
Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" zaprasza na Dożynki gminne w Krzyżowicach (gmina Pawłowice), które odbędą się w dniu 07.09.2014 r. (niedziela).
 
Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" zaprasza na Dożynki gminne w Dębowcu, które odbędą się w dniu 06.09.2014 r. (sobota).
 
Interesujesz się wędkarstwem? Chcesz ciekawie spędzić czas? Weź udział w konkursach wędkarskich organizowanych przez LGR „Żabi Kraj”.
 
Oczekiwania rybactwa i wędkarstwa wobec nowej perspektywy finansowej - Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 - omawiane były podczas konferencji, która odbywała się w dniu 23.07.2014 r. w sali Kolumnowej Sejmu RP.
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Odpowiedzialność zarządu i komisji rewizyjnej w podmiotach ekonomii społecznej", które odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia 2014 r. w siedzibie Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości.
 
Piękna pogoda i bogaty program sprawiły, że w niedzielę nad malowniczo położonym Stawem Młyńszczok bawiły się tłumy gości. Degustowano rybę, promowano Żabi Kraj, śpiewano, łowiono ryby i bawiono się na Kabarecie Rak.
 
Od dnia 15.07.2014 r. biuro LGR "Żabi Kraj" mieści się przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie w biurach nr 4, 6 oraz 8.
 
Serdecznie zapraszamy na Festyn Letni, który odbędzie się w dniu 26.07.2014 r. w Parku F. Nowaka (przy OSP) w Skoczowie.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka ,,Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na drugi warsztat dla partnerów ekomuzeum, który odbędzie się w dniu 22.07.2014 r. (wtorek) o godz. 9:00 w Miejskim Centrum Kultury INTGRATOR w Skoczowie (ul. Mickiewicza 9).
 
Z przyjemnością informujemy, że Katedra Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje konferencję zatytułowaną: Nowe Kierunki i Technologie w Akwakulturze. Konferencja odbędzie się w Olsztynie w dniach 8-10 lipca 2014 roku.
 
12 lipca 2014 roku po ciężkiej chorobie zmarł Damian Galusek, Wójt Gminy Pawłowice. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez dwadzieścia lat.
 
Serdecznie zapraszamy na imprezę pn. Festiwal Róż, która potrwa 05-06.07.2014 r.
 
Zapraszamy na IV Imprezę Promującą - Piknik Rybacki, która w tym roku odbędzie się w dniu 06.07.2014 r. w Zebrzydowicach.
 
W związku z wejściem w życie Zarządzenia nr 30 Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmieniającego zarządzenia w sprawie wprowadzenia oraz sposobu udostępnienie formularzy wniosków o płatność w ramach osi priorytetowych 1-3 zawartych w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” informujemy, że na stronie internetowej ARiMR, w zakładce PO RYBY zostały zamieszczone nowe wersje wniosków o płatność dla osi priorytetowych 1-3.
 
W dniu 16.04.2014 r. Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów zatwierdził Europejski Fundusz Morski i Rybacki (EFMR). Z funduszu o budżecie 6,5 mld EUR na lata 2014–2020 będą finansowane projekty mające na celu wdrożenie nowej zreformowanej wspólnej polityki rybołówstwa. Fundusz zapewni także wsparcie finansowe dla rybaków i hodowców zajmujących się akwakulturą oraz społeczności obszarów przybrzeżnych w zakresie dostosowania się do zmienionych przepisów. Fundusz będzie również finansował projekty wspierające „niebieski wzrost” i tworzenie miejsc pracy w ramach unijnej zintegrowanej polityki morskiej.
 
W związku z wejściem w życie Zarządzenia nr 30 Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmieniającego zarządzenia w sprawie wprowadzenia oraz sposobu udostępnienie formularzy wniosków o płatność w ramach: - osi priorytetowej 1 - Środki na rzecz dostosowania floty rabackiej; - osi priorytetowej 2 – Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury; - osi priorytetowej 3 – Środki służące wspólnemu interesowi, zawartych w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, informuję, że na stronie internetowej ARiMR, w zakładce PO RYBY zostały zamieszczone nowe wersje wniosków o płatność dla osi priorytetowych 1-3.
 
W latach 2014-2020 Polska zainwestuje 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. 23 maja 2014 r. Komisja Europejska zatwierdziła Umowę Partnerstwa, najważniejszy dokument określający strategię inwestowania Funduszy Europejskich w nowej perspektywie. Obecnie trwają negocjacje krajowych i regionalnych programów operacyjnych.
 
W dniach 23-26 czerwiec 2014 odbędzie się wizyta studyjna krajowa do województwa świętokrzyskiego.
 
Przypominamy o terminach wypełnienia druków RRW-22 (do 15 marca) i RRW-23 (do 31 maja).
 
Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej już po raz ósmy ogłosił nabór projektów do Działaj Lokalnie VIII 2014. "Działaj Lokalnie" to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i sieć Ośrodków "Działaj Lokalnie", od lat wspierany również przez Powiat Cieszyński. Program ten polega na tworzeniu kapitału początkowego pochodzącego z budżetów samorządów terytorialnych, w tym również z budżetu Powiatu oraz podmiotów gospodarczych. Następnie do zebranego wkładu własnego Akademia Rozwoju Filantropii dokłada około połowy zebranych środków finansowych. Dzięki temu udaje się pozyskać dodatkowe środki, które następnie służą realizacji zadań wyłonionych w lokalnym konkursie. Głównym priorytetem programu to dobro wspólne lokalnych społeczności.
 
Zapraszamy do udziału w 3 edycji Konkursu Dziennikarskiego PRESS EFS, czyli mieszkańcy śląskiego o Europejskim Funduszu Społecznym. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego (w kategorii młodzież i dorośli), którzy w ciekawy sposób opiszą jak –ich zdaniem – zmieniło się życie dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego. Opisywać można swoje wrażenia lub historie innych uczestników projektów dofinansowanych ze środków unijnych od 2004 roku.
 
Zakład Bioekonomiki Rybactwa Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w XIX Krajowej Konferencji Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2014 roku w Hotelu Astor, położonym nad morzem w miejscowości Jastrzębia Góra (http://www.astorhotel.pl). W tym roku będzie to już piąta Konferencja organizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków PO „Ryby 2007-2013”, a jej hasło przewodnie brzmi: „Rozwój współpracy przedstawicieli sektora rybactwa śródlądowego jako sposób wdrażania zasad zrównoważonego korzystania z zasobów rybackich”.
 
Pomysł na organizacje Rybobrania stanowi nawiązanie do bogactwa regionu - piękne i czyste jeziora, malowniczo płynące i tajemnicze rzeki, liczne stawy i strumienie, stanowią od wieków wizytówkę środkowo – zachodniej części Województwa Lubuskiego. Ze względu na warunki hydrograficzne i małe skażenie terenu, Krosno Odrzańskie ma szczególne możliwości do rozwoju sektora rybackiego; zresztą w XIX wieku było osadą rybacką… Do tego tradycje winiarskie, bowiem na krośnieńskich wzgórzach rosły kiedyś przepiękne winnice.
 
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zapraszają do udziału w XIV edycji regionalnego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną województwa śląskiego. Celem konkursu jest poznanie i udokumentowanie regionalnych produktów żywnościowych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Ideą konkursu jest też przygotowanie producentów do ubiegania się o ochronę produktów zgodną z ustawodawstwem unijnym. Na przestrzeni lat konkurs zaktywizował lokalne samorządy, społeczności i wytwórców do działań na rzecz wytwarzania, budowy rynku i promocji tradycyjnej żywności jako elementu rozwoju regionu. Konkurs ma charakter otwarty. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych, spełniających wymagane kryteria.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka ,,Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na warsztat dla partnerów ekomuzeum który odbędzie się w dniu18.06.2014 (środa) o godz. 9:00 w Miejskim Centrum Kultury INTGRATOR w Skoczowie (ul. Mickiewicza 9).
 
Obecnie na terenie Żabiego Kraju Lokalna Grupa Rybacka tworzy Gminne Kompleksy Tras Nordic Walking w ramach środka 4.2 PO RYBY 2007-2013. Terminy otwarcia marszy...
 
Katedra Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz zespół projektu Innovafish serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenia pt.: • Domestykacja ryb i akwakultura organiczna (w dniu 16.06.2014) • Dywersyfikacja produkcji w akwakulturze (w dniu 17.06.2014)
 
Zapraszamy do uczestnictwa oraz do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym w dniu 21.06.2014 r. w Ozimku z okazji II Wojewódzkiego Święta Pstrąga. Tematem przewodnim konkursu jest Pstrąg. Termin zgłoszeń upływa 16.06.2014 r. Jury konkursu wyłoni trójkę laureatów, którzy odbiorą wartościowe bony na zakup sprzętu kuchennego.
 
Serdecznie zapraszamy na Staromiejską Wiosnę w Strumieniu, która odbędzie się w dniach 06-08.06.2014 r.
 
Zwracamy się z prośbą do rybaków oraz przetwórców ryb o wypełnienie ankiety . Ankieta została stworzona przez zespól związany z projektem europejskim „TRAFOON”. Celem badań jest identyfikacja najważniejszych obszarów w produkcji oraz przetwórstwie ryb wymagających działań o charakterze innowacyjnym. Od wyników badań mogą zależeć decyzje dotyczące sposobu lokalizacji środków na badania na rzecz rybactwa czy wielkości środków kierowanych, w przyszłości, na badania oraz szkolenia w rybactwie naszego kraju.
 
Centrum Informacji Natura 2000 (CIN) zostało utworzone w ramach projektu „Misja Natura” realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw EkologicznCentrum Informacji Natura 2000 (CIN) zostało utworzone w ramach projektu „Misja Natura” realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Celem CIN-u jest zapewnienie informacji dotyczących praw i zasad obowiązujących na terenach objętych siecią Natura 2000. Pełni rolę edukacyjną, informacyjną, doradczą oraz konsultacyjną. Nasi pracownicy mają za zadanie udzielać informacji na temat obszarów wchodzących w skład sieci Natura 2000, informować o możliwościach lokowania inwestycji, pomagać w rozwiązywaniu spraw konfliktowych, sporządzaniu raportów środowiskowych i ocen oddziaływania na środowisko, wspomagać wiedzą przyrodniczą i prawną przy sporządzaniu planów zadań ochronnych, informować o funduszach zarówno unijnych, jak i krajowych wspomagających różne formy działalności na terenach sieci Natura 2000.
 
Biuro Prasowe Rady Unii Europejskiej opublikowało informację o wstępnym porozumieniu instytucji unijnych dotyczącym finansowania rybołówstwa w latach 2014 – 2020.
 
Zamek Cieszyn zaprasza na dwudniowe szkolenie w którego programie przewidziano praktyczne porady i wskazówki dla osób zamierzających założyć własną firmę.
 
Zapraszamy na 18 Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w dniu 24.05.2014 r. w gminie Chybie.
 
Zapraszamy do odwiedzenia Skansenu Ochaby od dnia 01.06.2014 r. W dniu 01.06 w godzinach 11:00-16:00 z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci słodkie niespodzianki i inne atrakcje.
 
Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ma przyjemność zaprosić na Dzień Otwarty Zagród Edukacyjnych, który odbędzie się w dniu 19.05.2014 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym Niezapominajka w Garnku.
 
W imieniu organizatorów: Politechniki Śląskiej i Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszamy mikro, małych i średnich przedsiębiorców na spotkanie warsztatowe dotyczące uczestnictwa w programie Horyzont 2020, które odbędzie się 14 maja 2014 r. w godz. od 10.00 do 13.30 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Jordana 18.
 
Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zaprasza na wizyty studyjne organizowane w 2014 roku.
 
W dniu 24.04.2014 r. podczas Walnego Zebrania Członków zostały przeprowadzone wybory członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Komitetu.
 
Targi ORGANIC to impreza targowa dedykowana bioproduktom, certyfikowanej żywności ekologicznej oraz produktom wykonanym ze składników naturalnych. Targi odbywają się w plenerze, podczas imprezy Piknik nad Odrą, dzięki temu uczestniczy w nich blisko 50 tys. zwiedzających.
 
Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach Zakład Chorób Ryb Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych - Sekcja Ichtiopatologii ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową PERSPEKTYWY I MOŻLIWOŚCI ZWALCZANIA CHORÓB RYB, która odbędzie się 11 - 12 maja 2014 roku w sali konferencyjnej WCKP Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, Al. Partyzantów 57.
 
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie serdecznie zaprasza zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji pn. „Pneumatyczna metoda pozyskiwania ikry - możliwości aplikacyjne ryb dziko żyjących”. Konferencja jest organizowana w ramach projektu „PNEUFISH” w dniach 08-09 maja 2014 r. w Hotelu Omega w Olsztynie.
 
Obowiązek sporządzania przez Beneficjenta sprawozdania z realizacji operacji wynika z art. 22 ust. 1 Ustawy z dnia 3 kwietnia 2009 r. o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Rybackiego (Dz. U. Nr 72, poz. 619 z późn. zm.) oraz §2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu, trybu, terminów przekazywania oraz trybu i zakresu rozliczeń z realizacji Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”(Dz. U. Nr 142, poz. 1163, z późn. zm.).
 
Od 2013 roku obowiązują nowe zasady raportowania do Urzędów Marszałkowskich - raport składamy teraz tylko raz w roku.
 
Na stronie internetowej ARiMR, w zakładce PO RYBY 2007-2013 została zamieszczona nowa wersja instrukcji do wniosku o płatność dla środka 2.1, 2.4 oraz 2.5.
 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu przenosi się do nowej siedziby: Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji, które zlokalizowane jest w Strumieniu przy ul. Młyńskiej 14.
 
Podczas konferencji zorganizowanej w Krakowie 31.01.2014 r. rybacy na niej zgromadzeni wystosowali rezolucję do władz naszego kraju na czele z Panią Marszałek Ewą Kopacz odnośnie wypowiedzi Posła Suskiego o wprowadzeniu zakazu sprzedaży żywych ryb w Polsce. Wprowadzenie takiego zakazu zagraża interesom rybaków, konsumentów jak i stawowej przyrodzie objęte programem ochrony Natura 2000. Aprobatę dla apelu można wyrazić poprzez podpisanie specjalnie przygotowanych w tym celu listach. Inicjatorzy liczą na poparcie rybaków, ich rodzin jak również poszczególnych gmin i miast, gdzie rybactwo odgrywa ogromna rolę, a także w ramach solidarności branżowej liczą na wędkarzy oraz rybaków morskich.
 
Serdecznie zapraszamy na II Powiatową Konferencję pt. "Pożyteczne mikroorganizmy w uprawach, w gospodarstwach rybnych i chowie zwierząt gospodarskich", która odbędzie się w dniu 30.04.2014 r. od godz. 9:45 w sali OSP w Międzyrzeczu Dolnym.
 
29 kwietnia br. (wtorek) Agencja Rynku Rolnego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje seminarium dla producentów zainteresowanych tematyką ochrony żywności w ramach europejskich systemów oznaczeń geograficznych. Seminarium to odbywa się w ramach kampanii informacyjnej ”Trzy znaki smaku” dotyczącej europejskiego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych.
 
Uprzejmie informujemy, że Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu prowadzi nabór na szkolenie z dobrostanu ryb, które odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. o godz. 9:00 w siedzibie DODR we Wrocławiu, ul. Zwycięska 8.
 
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia LGR „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2014 r. o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu (ul. Młyńska 16). W przypadku braku quorum kolejny termin Walnego Zebrania Członków, wyznacza się na 24 kwietnia 2014 r. o godzinie 16:15 w sali konferencyjnej Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu (ul. Młyńska 16). Przypominamy, iż zgodnie z § 14 ust 2. pkt. 4 Statutu Stowarzyszenia Członek zobowiązany jest do uczestnictwa w Walnych Zebraniach Członków
 
Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych informuje o rozpoczęciu przez Komisję Europejską procedury antydumpingowej i antysubsydyjnej przeciwko tureckiemu pstrągowi importowanemu na teren UE !
 
Komisja Europejska startuje z kampanią promującą zrównoważone rybołówstwo o nazwie "Inseparable", która ma przekonywać obywateli do kupowania, spożywania i sprzedawania takich ryb, które pochodzą ze zrównoważonych połowów. Kampania zasięgiem ma objąć całą Unię Europejską.
 
Rada Ministrów przyjęła projekt Umowy Partnerstwa, będącej najważniejszym dokumentem określającym strategię wykorzystania nowej puli Funduszy Europejskich, a także projekty krajowych programów operacyjnych.
 
Urząd Gminy Pawłowice zaprasza do udziału w Targach Pracy i Edukacji, które odbędą się w dniu 15 kwietnia 2014r., w godzinach od 10.00 do 13.00, w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu (ul. Ludowego Wojska Polskiego 11). Wzięcie udziału w Targach daje szansę pracodawcom na znalezienie stażystów, specjalistów, wykwalifikowanych pracowników oraz absolwentów najlepszych uczelni w kraju.
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu zaprasza na III Forum Rolnicze Podbeskidzia, które odbędzie się 14.04.2014. w Zespole Szkół Rolniczych w Międzyświeciu, o godz. 11:00.
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej pragnie poinformować, iż Sieć Sensownego Biznesu organizuje szkolenie na temat: "Crowdfunding i Impact investing. Sensowne finanse na sensowny projekt". Crowdfunding i impact investing to bardzo szybko rozwijające się narzędzia finansowania projektów. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych 7 kwietnia do Katowic w godzinach od 17.00 do 21.00 (KATOWICE, Centrum Biurowo-szkoleniowe, ul. Moniuszki 7 na III piętrze w Sali Piaskowej).
 
Serdecznie zapraszamy na seminarium pn.: "Możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwie rolnym”, które odbędzie się w dniu 27.03.2014 r. w obiektach Zespołu Szkół Rolniczych ul. Malinowa 10, Międzyświeć k. Skoczowa.
 
W najbliższy poniedziałek (24.03.2014 r.) do Bielska-Białej przyjedzie wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Zastępczyni prezesa Rady Ministrów spotka się z samorządowcami i przedsiębiorcami powiatu bielskiego i pszczyńskiego, aby rozmawiać o nowych dotacjach unijnych.
 
Przypominamy o upływającym w piątek 15 marca terminie składania obowiązkowych formularzy statystycznych RRW-22... Formularze te są oficjalnym źródłem informacji o wielkości sektora, które mają duże znacznie w procesie programowania przyszłego funduszu rybackiego. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tego obowiązku.
 
W konkursie organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nagrodzone zostaną najlepsze przedsięwzięcia z zakresu turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Nominacje zostaną przyznane w siedmiu kategoriach.
 
7-9 marca 2014 r. w Hali MOSIR –u w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja Targów: XIII Międzynarodowe Targi Wędkarstwa, Myślistwa, Militariów i Survivalu - Połowy i Łowy 2014.
 
W związku z uczestnictwem Lokalnej Grupy Rybackiej "Żabi Kraj” w targach MARKOZ 2014 bardzo prosimy o przekazanie folderów, wizytówek dot. gospodarstw rybackich, agroturystycznych z terenu objętego LGR „Żabi Kraj” do siedziby biura Stowarzyszenia (Skoczów, ul. Mickiewicza 9) do dnia 06.03.2014 r. (czwartek). Foldery będą przekazywane osobą zainteresowanym i biorącym udział w targach.
 
Dream Park Ochaby zachęca uczniów do wzięcia udziału w III edycji konkursu edukacyjnego My-Aktywni-Kreatywni. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VI.
 
Jeśli masz wątpliwości dotyczące planowania i prowadzenia promocji w swoim stowarzyszeniu, fundacji, skorzystaj z bezpłatnych lekcji on-line dostępnych pod adresem: http://lekcje.poradnik.ngo.pl.
 
Zapraszamy na Targi Rybomania, które odbędą się w dniach 21-23 lutego 2014 r. Impreza ta to przede wszystkim miejsce spotkań pasjonatów - zarówno tych doświadczonych, z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, amatorów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę wędkarską. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń oraz możliwość zapoznania się z bogatą ofertą produktów prezentowanych przez najlepsze firmy z kraju i zagranicy. Rybomania, to także miejsce interesujących paneli dyskusyjnych. Bogaty program merytoryczny realizowany podczas targów zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich gości.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą pozyskać środki unijne na cykl nieodpłatnych konsultacji.
 
Konsorcjum Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Krakowskiej, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach oraz Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu zaprasza na Konferencję Wspomaganie zarządzania zbiornikami zaporowymi.
 
W dniach 07-09 lutego 2014 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne 2014. Podczas targów nie zabraknie – jak w latach poprzednich – oferty Śląska Cieszyńskiego, Jastrzębia-Zdroju i Godowa, które obecne będą na śląskim stoisku regionalnym. Przygotowaniem promującej polską część Euroregionu Śląsk Cieszyński ekspozycji zajmie się nasze Stowarzyszenie we współpracy z samorządami członkowskimi.
 
W dniach 19-21 lutego 2014 w Hotelu Atut – Wielkopolskim Centrum Konferencyjnym w Licheniu Starym odbędzie się XIX Krajowa Konferencja Hodowców Karpia oraz Szkolenie Producentów Ryb organizowane przez Polskie Towarzystwo Rybackie. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach i zapoznania się z programami.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza na szkolenie nt. „Tworzenie ekomuzeum”, które odbędzie się w dniach 18-19.02.2014 r. (wtorek, środa) o godz. 9:00-15:00 w Miejskim Centrum Kultury INTGRATOR w Skoczowie (ul. Mickiewicza 9).
 
12.02.2014 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia im. Jana Matejki w Zatorze, Plac Jana Matejki 1 odbędzie się seminarium nt. Ekomuzeum.
 
28 stycznia br. w Jaworzu przy ul. Szkolnej 97 (budynek Pod Goruszką) Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina przy współpracy z partnerskimi grupami rybackimi (w tym LGR "Żabi Kraj") organizuje szkolenie dla osób związanych z sektorem rybackim pn. „Zdrowie ryb w stawach karpiowych i pstrągowych”.