Archiwum aktualności » Archiwum 2016
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości, a w nadchodzącym Nowym Roku spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności życzą Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj”.
 
Tradycyjnie w piątek, tj. 16.09.2016 r. odbyła się konferencja rybacka w Zakładzie Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu. Tym razem tematem konferencji było "System identyfikacji potrzeb innowacyjnych w sektorze rybackim oraz jego wykorzystanie w poprawie przedsiębiorczości i doskonaleniu programów szkoleniowych". Sobota była czasem Wystawy Rybackiej na skoczowskim rynku. W poranek rozstawione zostały baseny i akwaria, w których można było zobaczyć żywe ryby. Nie zabrakło dorocznego konkursu kulinarnego tzn. Mistrzostw w Przyrządzaniu Potraw z Karpia dla Uczniów Szkół Gastronomicznych. Rybny poczęstunek - niespodziankę ufundowało Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”. Swoją wiedzą dot. rybactwa popisali się gimnazjaliści podczas Międzyregionalnego Konkursu wiedzy o rybach i rybactwie. Muzyczne atrakcje zapewnili: Duet KARO, Zespół Regionalny "Strumień", Zespół Regionalny "Małokończanie", grupa perkusyjna z GOK Chybie, Grupa Wokalna Young Angels z Chybia, Zespół "Same Swoje" z Przeciszowa, Kapela Biesiadna z Choronia.
 
Gimnazjaliści klas III! Chcecie chodzić na ryby w czasie lekcji? Małymi krokami nadchodzi czas, w którym staniecie się absolwentami szkoły gimnazjalnej. Wszystkim niezdecydowanym miłośnikom przyrody przypominamy, że rozpoczął się nabór do Technikum Rybackiego w Sierakowie. Spływające zapytania pozwalają sądzić, że tegoroczny nabór zakończy się pełnym sukcesem i mury sierakowskiej szkoły we wrześniu powitają około 20 osób.
 
W ramach spotkań członków Ekomuzeum "Żabi Kraj" Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-Życie zaprasza na spotkanie do Dębowca "Tężnie solankowe", które odbędzie się 1 grudnia 2016 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy. Prosimy o potwierdzenie przybycia tel. 696 249 700 lub e-mail: eko_zycie@interia.pl
 
Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj" zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 23 listopada 2016 r. (środa) o godzinie 10:00 w małej sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (budynek główny, ul. Kalinowa 2, Zaborze). W przypadku braku quorum kolejny termin Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków, wyznacza się na 23 listopada 2016 r. o godzinie 10:15 w miejscu j/w.
 
W ramach spotkań członków Ekomuzeum "Żabi Kraj" Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-Życie zaprasza do Pruchnej na spotkanie p.n."Z Emilią Michalską w 110 rocznicę jej urodzin", które odbędzie się w sobotę 29.10.2016 o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej ul. Główna 53.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na XIV Regionalne Dni Rybactwa, które odbędą się w dniach 16-17 września 2016 r.
 
Zapraszamy na warsztaty szkoleniowe organizowane w ramach XIV Regionalnych Dni Rybactwa pt. „System identyfikacji potrzeb innowacyjnych w sektorze rybackim oraz jego wykorzystanie w poprawie przedsiębiorczości i doskonaleniu programów szkoleniowych”, które odbędą się w dniu 16.09.2016 r. (piątek) od godz. 10:00 w sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (ul. Kalinowa 4, Zaborze, 43-520 Chybie).
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” zaprasza Wystawców na XIV Regionalne Dni Rybactwa, która odbędzie się w dniu 17.09.2016 r.
 
W dniu 06.05.2016 r. odbyło się spotkanie dot. organizacji XIV Regionalnych Dni Rybactwa, na którym został powołany Komitet Organizacyjny XIV Regionalnych Dni Rybactwa.
 
Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w przyrządzaniu potraw z karpia organizowanych w ramach XIV Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 17 września 2016 r., w tym: Mistrzostwa w przyrządzaniu potraw z karpia dla uczniów Szkół Gastronomicznych oraz Mistrzostwa w przyrządzaniu potraw z karpia dla Amatorów.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” w ramach organizowanego Międzyregionalnego Konkursu Wiedzy o Rybactwie i Rybach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału gimnazjalistów.
 
Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-Życie - koordynator Ekomuzeum "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza partnerów i członków Ekomuzeum do wzięcia udziału w "Transgranicznym Jarmarku Ekologicznym". Członkowie Ekomuzeum będą mieć okazję do zaprezentowania atrakcji swoich gmin i miejscowości (lokalną kulturę i sztukę, rękodzieło, wyroby regionalne, zdrową żywność i inne). Wystawcom i zwiedzającym zapewniamy przyjazną przestrzeń. Wystawców prosimy o przygotowanie własnych stoisk i potwierdzenie przybycia na imprezę do dnia 15 sierpnia 2016 r. Jarmark Ekologiczny odbędzie się w Chybiu na obszarze amfiteatru w dniu 21 sierpnia (niedziela) od godziny 10.00 do godzin popołudniowych
 
Wszystkich Partnerów, Członków Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie w Ekomuzeum, które odbędzie się w dniu 16.08.2016 r. o godz. 17:00 w Gospodarstwie Pasiecznym Halina Buchalik (Kostkowice, ul. Dworska 24).
 
Informujemy, iż od 11 do 22 lipca ulegają zmiany pracy biura Stowarzyszenia. W tych dniach biuro będzie czynne we wtorki w godz. 15:00-16:30 oraz czwartki w godz. 10:30-12:00.
 
Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności obszarowych PROW 2007-2013 oraz PROW 2014-2020 za 2016 r.
 
Wszystkich Partnerów, Członków Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane zapraszamy na spotkania w Ekomuzeum.
 
Wszystkich Partnerów, Członków Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie w Ekomuzeum, które odbędzie się w dniu 06.07.2016 r. o godz. 17:00 w Restauracji i Łowisku "Pod Borem".
 
Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 28 czerwca 2016 r. (wtorek) o godzinie 16:00 w małej sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (budynek główny, ul. Kalinowa 2, Zaborze).
 
Wszystkich Partnerów, Członków Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie w Ekomuzeum, które odbędzie się w dniu 17.06.2016 r. o godz. 16:00 w Kończycach Małych.
 
Zapraszamy na warsztaty szkoleniowe „SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA ORAZ DZIAŁALNOŚĆ MARGINALNA, LOKALNA I OGRANICZONA JAKO ELEMENTY POSZERZANIA ŹRÓDEŁ PRZYCHODÓW GOSPODARSTW RYBACKICH” organizowane przez Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu w ramach projektu 7th PR UE TRAFOON (Traditional Food Network to Improve the Transfer of Knowledge for Innovation) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rybackim “Żabi Kraj”
 
Interesujesz się wędkarstwem? Chcesz ciekawie spędzić czas? Weź udział w konkursach wędkarskich współorganizowanych przez Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”.
 
15 kwietnia po raz pierwszy w tym roku odbył się wiosenny marsz Nordic Walking, w którym udział wzięło kilkanaście osób z naszej gminy, a poprowadził go licencjonowany instruktor Nordic Walking Pan Krzysztof Żebrok. Droga marszu rozpoczęła się rozgrzewką i fachowym szkoleniem przed budynkiem OSP w Dębowcu, a następnie grupa spacerowała malowniczymi ulicami Dębowca i Simoradza, pomiędzy stawami.
 
Doroczna, jedna z najważniejszych imprez organizowanych na terenie naszej gminy przez Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu, SP nr 1 w Chybiu, Gimnazjum w Chybiu. Wszyscy fani dobrej zabawy, dwóch kółek, znajdą tradycyjnie coś dla siebie. Mnóstwo atrakcji, konkursów i nagród jak co roku trafi do szczęśliwców biorących udział w imprezie. Zapraszamy całe rodziny!
 
Przygotowaliśmy dla wszystkich majowy konkurs z funduszami związany z Lokalną Grupą Rybacką "Żabi Kraj" oraz zaletami spożywania ryb "Jem ryby, bo to zdrowe i na maksa odlotowe". Osoby, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursu i przyjdą do siedziby Stowarzyszenia 12 lub 13 maja w godz. 8:00-12:00 otrzymają ciekawe nagrody (pierwszych 5 osób otrzyma koszulki).
 
30 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w Hali Sportowej w Strumieniu odbędzie się Amatorski Turniej Badmintona w Mikstach pod patronatem Prezesa Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” - Krzysztofa Szymury.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w Ekomuzeum, które odbędzie się w dniu 01.05.2016 r. (niedziela) o godz. 14:00 w Goczałkowicach-Zdrój (Ośrodek Jeździecki „Leśniczówka”, Stanisław Siebielec, ul. Bór I nr 10).
 
Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie uprzejmie informuje, że w dniu 28 kwietnia 2016 r. (czwartek) o godz. 10:00, organizuje szkolenie dotyczące dobrostanu ryb.
 
W sobotę 2 kwietnia w Hali Sportowej w Strumieniu rozegrany został Amatorski Turniej Badmintona Kobiet i Mężczyzn. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. W sportowych zmaganiach wzięło udział 22 zawodników. Na zakończenie uczestnicy odebrali z rąk Burmistrz Strumienia oraz Prezesa Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” Krzysztofa Szymury pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
 
Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu oraz Stowarzyszenie Rybackie Żabi Kraj serdecznie zapraszają na Wiosenny Marsz Nordic Walking, który odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. (PIĄTEK) o godz. 16.00 w Dębowcu.
 
Pragniemy poinformować, że na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia, które odbyło się 21.10.2015 r. w PAN w Gołyszu Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zmieniło nazwę na Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”. Wszystkie pozostałe dane Stowarzyszenia, w szczególności siedziba, dotychczasowe numery kontaktowe, numery rachunków bankowych pozostaną aktualne.
 
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej zaprasza na szkolenie „Warsztaty przygotowania projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza – Edukacja - Rozwój”.
 
Informacja dot. wpłat za Wizytę studyjną „TAJEMNICE DOLINY BARYCZY” 14-15.05.2016 r. Wpłat należy dokonywać do 10.04.2016 r. na konto bankowe Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj”.
 
Farnet zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże lepiej poznać i zrozumieć wyzwania, potrzeby i zainteresowania wobec działań FARNET.
 
Prosimy o zgłaszanie uwag do projektu rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach działań „Wsparcie przygotowawcze” i „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, w tym koszty bieżące i aktywizacja”, objętych priorytetem 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” 2014–2020.
 
Impreza integracyjna dla wszystkich dzieci pt. "Wiosenne Spotkanie z Żabką Kumką" odbędzie się w dniu 02.04.216 r. w Domu Wiejskim w Brzezówce.
 
III Kongres Rybny odbędzie się w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2016 r. w Hotelu Mercure przy ul. Armii Krajowej 22 w Gdyni.
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów Zarząd oraz pracownicy biura Stowarzyszenia Rybackiego "Żabi Kraj"
 
Informujemy, iż w dniu 30 grudnia 2015 r. Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" złożyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego wniosek o wybór LGD do realizacji LSR na lata 2016-2022.
 
Przypominany o złożeniu sprawozdania RRW-22 za 2015 rok do dnia 15 marca 2016 r.
 
Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" zachęca do udziału w wizycie studyjnej do Doliny Baryczy w dniach 14-15.05.2016 r.
 
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że w dniu 14.03.2016 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10 odbędzie się szkolenie organizowane przez PLW w Bielsku-Białej dla użytkowników gospodarstw rybackich. Szkolenie poprowadzą pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej.
 
Informujemy, iż kolejna Krajowa Konferencja Hodowców Karpia odbędzie się w dniach 08-10 marca 2016 roku w Hotelu Kuźnia Napoleońska *** k. Paprotni (woj. mazowieckie).
 
Aller Aqua Polska zaprasza na Forum Allerum - Spotkanie Hodowców Karpia i osób zainteresowanych, które odbędzie się w Międzyrzeczu Dolnym, w Strażnicy w dniu 03.03.2016 r., o godz. 10.00.
 
Lokalna Grupa Rybacka Świętokrzyski Karp i Towarzystwo Promocji Ryb "Pan Karp" zapraszają na ogólnopolską konferencję "Wiosna 2016 w akwakulturze", która odbędzie się w dniach 16-17.02.2016 r. w Rytwianach.
 
Przed nami kolejna edycja Forum Rolniczego Podbeskidzia. W najbliższy piątek odbędzie się ono w Zespole Szkół Przyrodniczo - Technicznych w Międzyświeciu.
 
W związku z koniecznością wprowadzenia zmian we wniosku na wybór LSR złożonego w Samorządzie Województwa Śląskiego Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 15 lutego 2016 r. o godzinie 10:00 w małej sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (budynek główny, ul. Kalinowa 2, Zaborze).
 
Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza na szkolenie pt. "Obowiązki sprawozdawcze w gospodarstwach stawowych", które odbędzie się w dniu 09.02.2016 r. o godz. 16:30 w małej sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (budynek główny, ul. Kalinowa 2, Zaborze).
 
Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2016 r. o godzinie 15:45 w małej sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (budynek główny, ul. Kalinowa 2, Zaborze).