Archiwum aktualności » Archiwum 2017
W ramach realizowanego zadania pn. „Kampania edukacyjna na temat środowiskowych funkcji stawów rybnych” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zorganizowano 8 seminariów
 
Kolejna edycja jesiennej konferencji za nami. W dniu 17 listopada 2017 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie gościliśmy przedstawicieli urzędów, zaprzyjaźnionych lokalnych grup rybackich oraz przede wszystkim rybaków. Konferencja pn. "Akwakultura 2017 - stan obecny i perspektywy" była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Priorytetu IV Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.
 
Doczekaliśmy czasów, gdy powstaje pierwszy (o innym nie wiemy) pełnometrażowy spektakl teatru lalek dla dzieci o tematyce rybackiej.
 
W związku z licznymi telefonami informujemy, iż Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” nie prowadzi sprzedaży karpia ani innych ryb słodkowodnych. Ryby sprzedawane są w gospodarstwach rybackich zrzeszonych w Stowarzyszeniu.
 
Zarząd Stowarzyszenia informujemy, iż od 11 do 22 grudnia 2017 r. biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.
 
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości, a w nadchodzącym Nowym Roku spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności życzy Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj”
 
Studia kierowane są do absolwentów studiów wyższych magisterskich, inżynierskich i licencjackich, pracujących (lub przygotowujących się do podjęcia pracy) w Gospodarstwach Rybackich, Polskim Związku Wędkarskim, w parkach narodowych i rezerwatach przyrody oraz w organizacjach rządowych i samorządowych zajmujących się problematyką rybacką.
 
Informujemy, że Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła prace nad akwizycją Partnerów do trzeciej już edycji Akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października 2017.
 
Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp” zaprasza serdecznie dyrektorów szkół, przedszkoli i nauczycieli, do udziału ich dzieci w ogólnopolskim konkursie recytatorskim dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych pt. "Pan Karp zarybia Wisłę 2017".
 
Informujemy, iż od lutego biuro Stowarzyszenia będzie czynne w każda środę w godz. 9:30 - 11:30.
 
Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godzinie 14:00 w sali przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie (ul. Osiedlowa 1, Bąków).
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” w ramach realizowanego zadania pn. „Kampania edukacyjna na temat środowiskowych funkcji stawów rybnych” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach organizuje seminaria nt. „Środowiskowych aspektów funkcjonowania stawów rybnych”
 
„Być przedsiębiorczym na śląskiej wsi” – to tytuł konferencji, która została zorganizowana w Strumieniu przez Urząd Miejski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Zastępcą Dyrektora ŚODR w Częstochowie Tomaszem Wiekierą.
 
Burmistrz Strumienia zaprasza na konferencję pn. „Być przedsiębiorczym na śląskiej wsi”, która odbędzie się 16 października o godzinie 8.30 w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu (emgok), przy ul. Młyńskiej 14.
 
W dniach 15-16 września odbyły się XV Regionalne Dni Rybactwa.
 
Ze smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj pożegnaliśmy naszego kolegę Rybaka Jerzego Króla z Pielgrzymowic.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na XV Regionalne Dni Rybactwa, które odbędą się w dniach 15-16 września 2017 r.
 
Zapraszamy na konferencje rybacką organizowaną w ramach XV Regionalnych Dni Rybactwa pt. „Nauka wobec oczekiwań praktyki rybackiej”, która odbędzie się w dniu 15.09.2017 r. (piątek) od godz. 10:00 w sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu (ul. Kalinowa 4, Zaborze, 43-520 Chybie).
 
Już w najbliższą niedzielę tj. 10 września 2017 r. serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminy Chybie.
 
Serdecznie zapraszamy na Powiatowo-Gminne Dożynki Ekumeniczne w Skoczowie, które odbędą się 10 września 2017 r.
 
Serdecznie zapraszamy na XVI Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej, które odbędzie się 9 września 2017 r. w godz. 9:00 do 14:00 w Skoczowie - Teatr Elektryczny.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla Szkół Gastronomicznych organizowanych w ramach XV Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 16 września 2017 r.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” w ramach organizowanego Konkursu Wiedzy o Rybach i Rybactwie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału gimnazjalistów.
 
Wójt Gminy Hażlach, Sołtys Pogwizdowa oraz Gazdowie Dożynkowi zapraszają na Dożynki Gminy Hażlach, które odbędą się w sobotę 2 września w Pogwizdowie. Początek o godz. 14:00.
 
Zapraszamy na Dożynki Gminy Pawłowice 3 września 2017 r. w Pniówku.
 
Gazdowie Dożynkowi, Wójt Gminy Dębowiec i Komitet Organizacyjny mają zaszczyt zaprosić na Gminne Dożynki w Simoradzu, które odbędą się 2 września 2017 r.(sobota)
 
Burmistrz Miasta Strumienia wraz z Komitetem Organizacyjnym Gminnych Dożynek w Drogomyślu oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki! Tegoroczne Święto Plonów Gminy Strumień odbędzie się w Drogomyślu 3go września w obszarze obiektu sportowego LKS Błyskawica Drogomyśl.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Biblioteka Publiczna w Skoczowie ogłaszają IV Konkurs Fotograficzny „Żabi Kraj w obiektywie”.
 
XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy odbędzie się 26 sierpnia 2017 r. Start o godzinie 11.00 z boiska LKS „Błyskawica” w Drogomyślu. Trasa do przejechania to około 30 km.
 
W dniu 06.07.2016 r. podczas spotkania w Ekomuzeum w Restauracji i na Łowisku „Pod Borem” została przekazana prezydentura Ekomuzeum „Żabi Kraj” Stowarzyszeniu Ekologicznemu „Eko-Życie”.
 
W dniu 20 lipca 2017 r. w Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu odbyło się spotkanie partnerów Ekomuzuem „Żabi Kraj”.
 
Stowarzyszanie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Wystawie Rybackiej organizowanej w ramach XV Regionalnych Dni Rybactwa, która odbędzie się w dniu 16 września 2017 r. na Rynku w Skoczowie.
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Partnerów Ekomuzeum „Żabi Kraj”, które odbędzie się w dniu 20 lipca 2017 r. (czwartek) o godzinie 13:00 w Zakładzie Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu ul. Kalinowa 2, 43-520 Chybie.
 
W piątek 2 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie partnerów Ekomuzeum w Gospodarstwie Agroturystycznym "Wodna Dolina" w Pruchnej.
 
Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Członków
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie partnerów Ekomuzeum „Żabi Kraj”, które odbędzie w Gospodarstwie Agroturystycznym "Wodna Dolina".
 
Zapraszamy na Rodzinny Piknik Wędkarski 27 maja 2017 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym "Wodna Dolina"
 
W dniu 26 maja 2017 r. odbyło się spotkanie Partnerów Ekomuzeum „Żabi Kraj” w Ogrodach KAPIAS w Goczałkowicach-Zdrój.
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie partnerów Ekomuzeum „Żabi Kraj"
 
W dniu 31 marca 2017 r. odbyło się spotkanie Partnerów Ekomuzeum w Centrum Edukacji Technicznej w Goczałkowicach-Zdrój.
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Ekomuzeum, które odbędzie się w dniu 31 marca 2017 r.
 
11 lutego 2017 r. w Galerii Twórczości i Izbie Regionalnej Andrzeja Klimowskiego w Łączce odbyło się spotkanie w ramach sieci Ekomuzeum.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na spotkanie dla rybaków, które odbędzie się w dniu 28 lutego 2017 r.
 
Informujemy, iż kolejne spotkanie w ramach Ekomuzeum odbędzie się w dniu 11 lutego 2017 r. (sobota) o godz. 14:00
 
23 stycznia 2017 r. w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu odbyło się spotkanie w ramach sieci Ekomuzeum.
 
Informujemy, iż kolejne spotkanie w ramach sieci Ekomuzeum odbędzie się w Strumieniu 23 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w Galerii Pod Ratuszem (Strumień, ul. Rynek 4, budynek Ratusza).