Archiwum aktualności » Archiwum 2019 » Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej

1 marca 2019 r. o godz. 9:30 w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbędzie się XVIII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej.

Organizatorzy imprezy: Powiat Cieszyński, Śląska Izba Rolnicza, Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyswieciu.

Program:

9.30 – Zwiedzanie wystawy sprzętu rolniczego i stoisk promocyjnych.
10.00 – Oficjalne otwarcie Forum Rolniczego.
10.05 – Program artystyczny.
10.15 – „Gospodarka łowiecka na terenie powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego” Michał Jordan – Łowczy Okręgowy Bielsko-Biała.
11.10 – Podstawowe wymogi wynikające z konieczności wdrażania w gospodarstwach rolnych „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” Maria Siąkała – Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
11.50 – Informacja o zmianach w zasadach przyznawania płatności bezpośrednich i ONW na rok 2019 – Barbara Pełczyńska – Naczelnik Wydziału Płatności Bezpośrednich AR i MR – Biuro Powiatowe w Międzyświeciu.
12.30 – Dyskusja, wystąpienia gości.
13.00 – Poczęstunek, dalsze zwiedzanie stoisk i wystawy.