Archiwum aktualności » Archiwum 2015
Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" zwraca się z prośbą o przesyłanie ofert, informacji dot. prac na stawach.
 
Fundusz Górnośląski SA Oddział w Katowicach realizuje projekt dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą pn. „Rozpocznij działalność - PoŻyczymy Ci sukcesu”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 6.2.
 
W każdy czwartek i sobotę w godz. 8:00:17:30 w hali Targowej w Pawłowicach odbywa się EkoTarg. EkoTarg powstał z myślą o drobnych, lokalnych rolnikach i wytwórcach, którzy zachowują tradycyjne, zgodne z naturą metody produkcji. EkoTarg wspiera wszystko co zdrowe, naturalne i lokalne, niekoniecznie z certyfikatami. Każdy zainteresowany może zakupić warzywa i owoce (ziemniaki różowe i żółte, kapustę, czosnek, marchewkę, pietruszkę, cukinię, kiszone ogórki, buraczki, śliwki, jabłka), mięso i naturalne wędliny, ryby (karpia, pstrąga, suma afrykańskiego), ciasteczka (owsiane, ciasto marchewkowe), zioła i przyprawy, orzechy włoskie.
 
Zapraszamy do odwiedzenia strony z bajkami promującymi gminy należące do LGR „Żabi Kraj”. Bohaterką jest Żabka Kuma, która wędrując po gminach: Chybie, Dębowiec, Goczałkowice-Zdrój, Pawłowice, Strumień, Skoczów i Zebrzydowice odwiedza obiekty turystyczne, sportowe i rekreacyjne, uczestniczy w ważnych imprezach związanych z tradycjami rybackimi, a jej przygody powiązane są z historyczno-kulturowymi i przyrodniczymi zasobami danego obszaru, opartymi na dorobku rybackim.
 
Zachęcamy do zapoznania się z folderem Dobre praktyki klucz do sukcesu, który został przygotowany przez Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej.
 
Informujemy, iż od dnia 1 lipca 2015 r. biuro LGR „Żabi Kraj” będzie czynne codziennie w godzinach 7:30-12:30.
 
Polskie Towarzystwo Rybackie pracuje nad wydaniem zaktualizowanego Katalogu Adresowego Hodowców Ryb w Polsce oraz jednostek i instytucji związanych z rybactwem, których dane teleadresowe często przydatne są rybakom w życiu codziennym. Istnieje możliwość zamieszczenia bezpłatnej wizytówki gospodarstwa w katalogu.
 
Niedawno powstała bardzo interesująca, ciekawa i praktyczna lektura - PO RYBY... TURYSTYCZNIE. ROZWIJAMY POLSKIE RYBACTWO, która powstała dzięki wspólnym działaniom podjętym przez Ministerstwo Rozwoju i Rolnictwa Wsi oraz Lokalne Grupy Rybackie.
 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że produkty rybołówstwa i akwakultury oferowane do sprzedaży konsumentowi w handlu detalicznym, lokalach gastronomicznych i stołówkach, muszą być odpowiednio oznakowane.
 
Serdecznie zapraszamy do konsultowania planu komunikacyjnego w odniesieniu do realizacji LSR. Plan dostępny jest w biurze Stowarzyszenia w godzinach otwarcia.
 
Serdecznie zapraszamy do konsultowania Procedury monitorowania i ewaluacji. Procedura dostępna jest w biurze Stowarzyszenia w godzinach otwarcia.
 
W dniu 09.10.2015 r. Samorząd Województwa Śląskiego ogłosił nabór na wybór Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR)
 
Serdecznie zapraszamy do Punktu Konsultacyjnego Stowarzyszenia Żabi Kraj w celu zapoznania się z Celami w Lokalnej Strategii Rozwoju. Liczymy na Państwa uwagi i opinie.
 
Chcesz mieć wpływ na opracowanie nowej strategii LGR "Żabi Kraj” na lata 2014-2020? Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zaprasza do punktu konsultacyjnego dot. przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-12:30 w biurze Stowarzyszenia LGR „Żabi Kraj” (Skoczów, ul. Mickiewicza 9, II piętro, biuro nr 4 i 6).
 
Prosimy Państwa o zgłaszanie uwag do analizy SWOT, czyli mocnych i słabych stron obszaru Żabiego Kraju oraz szans i zagrożeń wpływających na ten obszar z zewnątrz. Analiza SWOT jest jednym z najważniejszych rozdziałów tworzonej obecnie lokalnej strategii Żabiego Kraju. Na jej podstawie przygotowane zostaną cele i wskaźniki realizacji LSR.
 
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości, a w nadchodzącym Nowym Roku spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności życzą Zarząd oraz Pracownicy Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj”.
 
Zarząd Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt 2 Statutu Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 18 grudnia 2015 r. o godzinie 9:00 w małej sali konferencyjnej Zakładów PAN w Gołyszu (budynek główny, ul. Kalinowa 2, Zaborze).
 
Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" informuje, iż Międzyregionalny Konkurs Kulinarny "Kulinarny Atlas Ryb" został odwołany!
 
Do 14 grudnia ARiMR przyjmuje wnioski o pomoc od producentów trzody chlewnej i hodowców ryb słodkowodnych
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” rozpoczęła opracowanie nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-20. Zależy nam na tym, aby wydatkowanie nowych środków unijnych odpowiadało prawdziwym potrzebom mieszkańców. Poniżej w załączniku znajduje się krótka ankieta, dzięki której chcielibyśmy poznać Państwa opinię na ten temat. Ponadto prosimy o wypełnienie drugiej karty przez rybaków.
 
Dostaliśmy już oficjalną informację od Fundacji Mam Marzenie ile zebraliśmy pieniędzy podczas zbiórki na rzecz Dawida, która odbyła się podczas XIII Regionalnych Dni Rybactwa.
 
W dniu 01.10.2015 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie rozszerzającego możliwości sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzenia zwierzęcego.
 
Po sukcesie Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, odbywających się od 21 lat, Targi Kielce zdecydowały o organizacji wydarzeń, które stanowić będą uzupełnienie oferty skierowanej do środowiska producentów owoców i warzyw oraz hodowców ryb śródlądowych. Targi Rybactwa Śródlądowego oraz Targi Sadownictwo i Warzywnictwo, odbędą się od 27 do 28 listopada 2015 r., a ekspozycji sprzętu, wyposażenia, oferty usług i szkoleń, towarzyszyć będą konferencje i warsztaty branżowe, w tym I Kongres Rybactwa Śródlądowego.
 
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 21 października 2015 r. o godzinie 15:00 w małej sali konferencyjnej Zakładów Polskiej Akademii Nauk w Zaborzu (budynek główny, ul. Kalinowa 2).
 
Za nami pierwszy dzień XIII Regionalnych Dni Rybactwa. W sali konferencyjnej Polskiej Akademii Nauk w Zaborzu odbyła się konferencja rybacka pt. "Aktualne problemy stawowej gospodarki. rybackiej na obszarach zależnych od rybactwa”. W programie konferencji nie zabrakło paneli tematycznych oraz dyskusyjnych. Poza tematami rybackimi zaprezentowane zostały działania Lokalnych Grup Rybackich oraz podsumowanie PO RYBY 2007-2013. Podczas poczęstunku królowały potrawy z karpia. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.
 
W dniach 8-9 października 2015 r. w Hotel Mercure Gdynia, ul. Armii Krajowej 22 odbędzie się XL Krajowa Konferencja dla Hodowców Ryb Łososiowatych oraz Technologiczne Targi Akwakultury.
 
Szkolenie jest adresowane m.in. do szkół ponadgimnazjalnych i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, w tym organów prowadzących oraz placówek kształcenia ustawicznego i praktycznego. Szkolenie poświęcone będzie między innymi zasadom wypełniania wniosku o dofinansowanie w ramach działania 11.3 RPO WSL.
 
Stowarzyszenie LGR „Żabi Kraj” w ramach realizacji zadania publicznego „Spożywanie ryb wpływa pozytywnie na zdrowie” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie podsumowujące kampanię edukacyjną na temat ryb. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiego Centrum Integrator w Skoczowie 28 września 2015 roku o godzinie 10:00.
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w projekcie „CSR – Celuj w Swój Rozwój”.
 
Informujemy, że trwa konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”, który ma na celu ukazanie wpływu funduszy unijnych na życie obywateli. Aby wziąć udział w konkursie, należy zrobić zdjęcie, które wyraźnie przedstawia inwestycję powstałą przy wsparciu środków unijnych. Na fotografii musi być widoczna flaga UE oraz billboard lub tablica informująca o dofinansowaniu UE. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Unii Europejskiej powyżej 18 roku życia. Termin nadsyłania prac upływa 28 sierpnia 2015 r. zaś nagrodą będzie wycieczka dla dwóch osób do Brukseli w październiku br. Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska.
 
Finał Międzyregionalnego Konkursu Wiedzy o Rybach i Rybactwie odbędzie się w dniu 19.09.2015 r. o godz. 14:15 podczas Wystawy Rybackiej na skoczowskim rynku. Zbiórka finalistów odbędzie się o godz. 13:45 przy stoisku LGR "Żabi Kraj".
 
LGR "Żabi Kraj" informuje, iż w dniach 18-20.09.2015 r. odbędą się XIII Regionalne Dni Rybactwa. Zapraszamy do udziału w konferencji rybackiej oraz odwiedzenia Wystawy Rybackiej!
 
LGR "Żabi Kraj" informuje, iż w dniach 18-20.09.2015 r. odbędą się XIII Regionalne Dni Rybactwa. Zapraszamy do Wystawy Rybackiej!
 
Serdecznie zapraszamy na imprezy, podczas których zostanie przeprowadzona kampania dot. spożywania ryb.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” w ramach organizowanego Międzyregionalnego Konkursu Wiedzy o Rybactwie i Rybach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału gimnazjalistów.
 
Stowarzyszenie LGR "Żabi Kraj" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w przyrządzaniu potraw z karpia organizowanych w ramach XIII Regionalnych Dni Rybactwa
 
Serdecznie zapraszamy na Ochabskie Papaje, czyli pojazdów własnej produkcji, które odbędą się w dniu 22.08.2015 r. w Skansenie Ochaby (ul. Rodzinna 11).
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu pt. „Kwalifikowalność wydatków w perspektywie finansowej 2014-2020,ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Funduszu Społecznego”, które odbędzie się 13.08.2015 r. w Rybniku.
 
Miło nam Państwa poinformować, iż od dnia 17 czerwca 2015 r. do członków Stowarzyszenia dołączyła gmina Hażlach.
 
Już wkrótce nowy Katalog Adresowy Hodowców Ryb. Wypełnij kartę i odeślij ją do na e-maila: biuro@ptryb.pl.
 
W dniu 03.06.2015 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" zawarła umowę z Powiatem Cieszyńskim na realizację zadania publicznego pod nazwą "Spożywanie ryb wpływa pozytywnie na zdrowie".
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konsultacje dot. przygotowania LSR, które odbędą się w dniach 06-07.08.2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pt. „Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na szkolenia”.
 
LGR „Żabi Kraj” zaprasza na spotkanie z Funduszami Europejskimi, które odbędzie się w dniu 22.07.2015 r. o godz. 15:00 w gminie Hażlach.
 
Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety, która została stworzona na potrzebę tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Chcesz mieć wpływ na kształt nowej strategii LGR "Żabi Kraj” na lata 2014-2020? Wypełnij ankietę do 17.07.2015 r. (piątek), która jest anonimowa.
 
Stowarzyszenie LGR „Żabi Kraj” w ramach realizacji zadania publicznego „Spożywanie ryb wpływa pozytywnie na zdrowie” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką na spotkanie informacyjne dot. kampanii edukacyjnej na temat ryb.
 
17.07.2015 r. o godz 16:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Parku na Górnym Borze w Skoczowie, którego remont został zfinansowany ze środków osi priorytetowej 4 Programu Operacyjnego "Zrównowazony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeznych obszarów rybackich 2007-2013".
 
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza do udziału w Konkursie Europa to my podsumowującym perspektywę budżetową 2007-2013.
 
Przedstawiamy wyniki konkursu dla dzieci pt. "Najpiękniejszy talerz karpiowy".
 
W dniach 19-21 czerwca 2015 r. w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbyły się Targi Żywności Regionalnej, Tradycyjnej i Ekologicznej EXPO SMAKI 2015. Nasze Stowarzyszenie było jednym z patronów imprezy.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane przez Lokalny Punkt Informacyjny w Bielsku-Białej - Środa z Funduszami – dla organizacji pozarządowych (na aktywizację społeczną i zawodową) w dniu 01.07.2015 r.
 
LGR „Żabi Kraj” zaprasza na spotkania z Funduszami Europejskimi, które odbędą się w gminach należących do LGR „Żabi Kraj”. W ramach spotkania zostanie przedstawiona prezentacja pn. Żabi Kraj wczoraj i dziś – podsumowanie wdrażania LSROR Stowarzyszenia oraz omówione nowe fundusze na lata 2014-2020.
 
W dniu 31 maja br. w chybskim Amfiteatrze odbyła się już piąta edycja Imprezy Promującej LGR – „Piknik Rybacki”. Od południa dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt. „Żabi Kraj – zdrowa kraina, ryb, miodu i wina”, można było spróbować pysznej ryby oraz wziąć udział w konkursach organizowanych przez Lokalna Grupę Rybacką. Popołudniu do łez doprowadził „Kabaret z Konopi”. Gwiazdą tego dnia był uwielbiany przez publiczność Damian Holecki z zespołem. Podczas imprezy była możliwość zwiedzania stoisk oraz zakupu świeżej ryby z Żabiego Kraju.
 
Polska Spółka Gazownictwa zaprasza do udziału w konkursie „Bezpiecznie tu i tam” na temat szerokorozumianego bezpieczeństwa. Granty w wysokości 10 000 złotych otrzymają organizacje które opracują najciekawsze projekty społeczne przyczyniające się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz do integracji i aktywizacji mieszkańców na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych.
 
30 czerwca 2015 r. mija ostateczny termin zakończenia realizacji operacji i złożenia wniosku o płatność ostateczną wraz z sprawozdaniem końcowym projektów realizowanych w ramach PO RYBY 2007-2013 – oś 4.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj" zaprasza wszystkich beneficjentów, którzy uzyskali dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich” na bezpłatne konsultacje w zakresie prawidłowego rozliczania projektów.
 
Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia ukazujące piękno przyrody (w tym przyrody chronionej) obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej „Żabi Kraj”. Projekt ma na celu promocję walorów Żabiego Kraju oraz wzmocnić atrakcyjności jego wizerunku.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące Przygody Żabki Kumy - zestaw bajek promujących gminy należące do LGR "Żabi Kraj", które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu przy ul. Młyńskiej 10 w dniu 24.06.2015 r. (środa) o godzinie 10:00. W spotkaniu weźmie udział: autorka bajek Jolanta Reisch-Klose oraz autor ilustracji Zbigniew Poraniewski.
 
Spotkanie jest przeznaczone dla osób zainteresowanych otwarciem działalności gospodarczej. W całości będzie poświęcone możliwościom uzyskania z różnych źródeł wsparcia na otwarcie działalności gospodarczej.
 
Szkolenie w szczególności skierowane jest do potencjalnych Beneficjentów/Projektodawców, którzy będą realizowali projekty objęte regułami pomocy publicznej.
 
Parafia Ewangelicko-Luterańska w Drogomyślu w ramach realizowanego projektu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdach rowerowych.
 
Targi Żywności Regionalnej, Tradycyjnej i Ekologicznej to znakomite miejsce do promocji firmy wśród szerokiego grona odbiorców produktów naturalnych. Wydarzenie to odzwierciedla potrzebę poszukiwania produktów tradycyjnych, promujących dbałość o ekologię, jak i również zdrowy styl życia. Na targach będzie można zwiedzać stoiska z produktami tradycyjnymi, żywnością ekologiczną oraz stowarzyszeń i organizacji. Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” również będzie miała swoje stoisko podczas targów. Mamy dla Państwa wejściówki na targi. Wystarczy przyjść do biura LGR „Żabi Kraj”, odebrać darmową wejściówkę oraz zarejestrować się on-line.
 
Lokalna Grupa Rybacka „Borowiacka Rybka” informuje, iż w dniach 10-12 czerwca 2015 r. organizuje bezpłatne szkolenie pt. Zarządzanie zdrowiem ryb w gospodarstwie rybackim.
 
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zapraszają do udziału w XV edycji regionalnego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów".
 
Informujemy, iż został ogłoszony nabór projektów do „Działaj Lokalnie” IX 2015, to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.
 
Zapraszamy na warsztaty szkoleniowe „Innowacyjność w tradycyjnej technologii produkcji ryb" organizowane przez Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu oraz Wydział Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 
Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego kolejny raz rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym.
 
Targi Polfish jedyna w Polsce impreza targowa poświęcona branży rybnej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizowana jest w cyklu dwuletnim. Prezentacja surowców i produktów rybnych, maszyn i urządzeń do przetwórstwa, przechowywania i pakowania ryb, opakowań i materiałów opakowaniowych, środków czystości i higieny, hodowli ryb, badań naukowych, sprzętu, narzędzi i systemów połowowych, wyposażenia statków rybackich.
 
Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Śląskiego zaprasza na szkolenie dla beneficjentów oraz potencjalnych beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Drogomyślu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Imprezie plenerowej, która odbędzie się w dniu 30.V. 2015 r. Impreza ta realizowana jest w ramach operacji pn. „Promocja miejscowości oraz odniesienie walorów kulturowych obszaru objętego LSROR poprzez organizację parafialnych imprez kulturowo-rekreacyjnych oraz doposażenie domu parafialnego”.
 
Interesujesz się wędkarstwem ? Chcesz ciekawie spędzić czas ? Weź udział w konkursach wędkarskich organizowanych przez LGR „Żabi Kraj”. W ramach funkcjonowania Lokalnej Grupy Rybackiej jak co roku zostanie zorganizowany cykl konkursów wędkarskich w gminach należących do LGR "Żabi Kraj".
 
Zapraszamy na V Imprezę Promującą - Piknik Rybacki, która w tym roku odbędzie się w dniu 31.05.2015 r. w chybskim amfiteatrze.
 
Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp” ogłasza plastyczny konkurs ogólnopolski dla dzieci uczęszczających od „zerówki” do klasy szóstej szkoły podstawowej.
 
W dniu 17 marca 2015 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (RLKS).
 
Zapraszamy do udziału w Strefie Wędkarza podczas Pikniku nad Odrą. która odbędzie się w dniach 09-10.05.2015 r. w Szczecinie (Wały Chrobrego).
 
Zapraszamy na XIX Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w dniu 23.05.2015 r. o godz. 10:30.
 
Fundusz Gornośląski S.A. Oddział w Katowicach zaprasza na seminarium pt.: "Przegląd podstawowych regulacji prawnych z zakresu prawa żywnościowego", które odbędzie się dnia 19.05.2015 r. w Katowicach, w godz. od 13.00 do 16.30.
 
Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Po raz kolejny chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.
 
Uprzejmie zapraszamy na kolejną konferencję „WYLĘGARNIA” o tematyce związanej z zagadnieniami wylęgarnictwa organizmów wodnych. Tym razem spotkanie „Wylęgarnia 2015” planuje się zorganizować w dniach 23-24 kwietnia 2015 r., w powiecie puławskim (woj. lubelskie).
 
Polskie Towarzystwo Rybackie w dniu 24 kwietnia 2015 roku o godz. 9:00 w Zakładzie Doświadczalnym Gospodarki Stawowej w Gołyszu organizuje szkolenie pn. "Stan rybactwa śródlądowego w Polsce" skierowane do członków Oddziału Śląsko-Małopolskiego PTRyb.
 
Proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Drogomyślu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnych warsztatach kulturowych, które odbędą się w dniach 17-18.04.2015 r.
 
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zgodnie z § 25 ust. 1 pkt. 2 Statutu Stowarzyszenia LGR „Żabi Kraj” zaprasza członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2015 r. o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach (ul. Ks. A. Janusza 21).
 
Zapraszamy do udziału w konkursie grantowym FIO Śląskie Lokalnie. Program dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
 
W dniach 13-15 kwietnia Centrum Dofinansowania EUROEXPERT oraz LGR Borowiacka Rybka organizuje szkolenie pt. Alternatywne sposoby zwiększania rentowności gospodarstw rybackich. Szkolenie odbędzie się Hotelu Hanza Pałac**** Rulewo 13, 86-160 Warlubie.
 
Serdecznie zapraszamy na VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które odbędą się od 10 do 12 kwietnia 2015. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury.
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów. Zarząd oraz pracownicy biura LGR "Żabi Kraj"
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj" zwraca się z prośbą do wszystkich podmiotów uprawnionych do rybactwa, o wypełnienie formularzy RRW-22 oraz RRW-23 za rok 2014.
 
20 marca 2015 r. o godzinie 16.00 zapraszamy najmłodsze dzieci na zabawną historię opowiadającą o dobrodusznym smoku Kubie, od którego wszyscy domagają się, żeby był okrutny i zły. Pewnego dnia w kraju wybucha wojna - do granic państwa zbliża się okrutny wojownik Brumbrun. Co się stanie z mieszkańcami królestwa i ze smokiem - dowiecie się oglądając pełną humoru bajkę w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Dzieci wstęp wolny, rodzice płacą 10 zł.
 
21 marca w dniu wiosennej równonocy zapraszamy serdecznie wszystkich do naszej osady, by wspólnymi siłami przegonić zimę, utopić Marzannę, a później razem świętować nadchodzącą wiosnę i rozpoczynający się okres wegetacji. Wszystkich chętnych zapraszamy już w piątek, jednak główne święto przewidujemy na sobotę przed zachodem słońca. W tym roku chcemy skupić się na przygotowaniu uczty od podstaw, dlatego prosimy wszystkich by pomogli w gotowaniu i pieczeniu. Planujemy kupienie mięsa wieprzowego, drobiu, wszystkiego co potrzebne jest do wypieku własnego chleba i uwarzenia piwa.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w 2 TARGACH ZDROWEJ ŻYWNOŚCI I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA "EKOSTYL 2015", które odbędą się w dniach 21 - 22 marca 2015 roku od godziny 10:00 do 18:00 w Hali Sportowej WIDOK, przy ul. Widok 12. Gorąco zapraszamy!
 
Dziś święto! Dzień Wędkarza! Z tej okazji składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości w życiu codziennym. Niech nowy sezon przyniesie Wam spełnienie najskrytszych marzeń, wzbogaci Wasze życie o nowe, wędkarskie przygody i dostarczy wielu wspaniałych okazów. Połamania kija w nowym sezonie
 
Urząd Gminy Strumień informuje o organizacji szkolenia i uproszczeniach w rachunkowości m.in. stowarzyszeń.
 
W związku z wieloma zapytaniami, które docierają do biura LGR informujemy, iż Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” nie pobiera opłat za udział w szkoleniach, warsztatach, wizytach studyjnych, punktach konsultacyjnych (bezpłatne doradztwo w wypełnianiu wniosków) oraz innych działaniach, które organizuje. Ponadto wszystkie działania realizowane przez Beneficjentów, którzy pozyskali poprzez Stowarzyszenie środki w ramach Wzmocnienia konkurencyjności (promocja obszaru, organizacja kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży, tworzenie muzeów, izb regionalnych itp.) muszą być o charakterze niezarobkowym (niekomercyjnym). Beneficjenci, którzy pozyskują środki poprzez LGR na podjęcie lub rozwój działalności gospodarczej mogą pobierać środki za prowadzone usługi lub sprzedawane produkty. Beneficjenci, którzy realizują projekty pozyskane poprzez Stowarzyszenie działają we własnym imieniu i nie reprezentują Stowarzyszenia LGR „Żabi Kraj”.
 
Towarzystwo Promocji Ryb rozpoczyna realizację projektu szkoleniowego "Uwarunkowania prawne funkcjonowania obiektów akwakultury i wód śródlądowych". Projekt ten obejmie 3 szkolenia tematyczne dla gospodarstw rybackich i administracji publicznej. Pierwsze ze spotkań, odbędzie się w dniach 12-14.01.2015 r. w Centrum Szkoleniowo-Kongresowym MAGELLAN Bronisławów, Wolbórz.
 
Wzorem lat ubiegłych, po zakończeniu sprzedaży w trakcie kampanii grudniowej, Towarzystwo Promocji Ryb "Pan Karp" zaprasza wszystkich Karpiarzy do dyskusji nad rynkiem karpia.
 
Agencja MARKOZ uprzejmie informuje, że w dniach 06-08 marca 2015 r. w Hali MOSIR w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja Targów MARKOZ. w których weźmie udział również LGR "Żabi Kraj"
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Międzyświeciu serdecznie zaprasza na szkolenia informacyjno-promocyjne.
 
Od wielu miesięcy klapsowicze skanują, układają, przeglądają, czyszczą, przenoszą, katalogują, eksponują i odkrywają historię Klapsa i Chybia zatrzymaną w przeróżnych przedmiotach, na zdjęciach, filmach, w dokumentach. Z całego zasobu archiwum, które wciąż jest organizowane, wybraliśmy kilkadziesiąt katalogów i stworzyliśmy różnorodną ekspozycję zdjęciową w postaci pokazu multimedialnego. Mamy nadzieję, że oglądających, tak jak i nas, urzeknie możliwość cofnięcia się w czasie i wielka uroda tych wszystkich fotograficznych przejawów historii.
 
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza do udziału w Forum „Zamawiaj odpowiedzialnie – klauzule społeczne w zamówieniach publicznych”. Forum odbędzie się w dniu 24 lutego 2015 roku o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, ul Piastowska 40.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące powstanie Ekomuzeum Żabi Kraj, które odbędzie się 24.02.2015 r. (wtorek) o godz. 16:00 w Miejskim Centrum Kultury INTGRATOR w Skoczowie (ul. Mickiewicza 9).
 
W dniu 25.02.2015 r. (środa) o godz. 11:00 w Gościńcu Bonjour odbędzie się Forum Rolniczego Podbeskidzia, którego LGR "Żabi Kraj" jest współorganizatorem. W programie forum przewidziano wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego, wystąpienie Głównego Lekarza Weterynarii, występ zespołu regionalnego „Strumień” oraz uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu.
 
17 lutego 2015 r. o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej PAN w Gołyszu (ul. Kalinowa 2, Zaborze) odbędzie się spotkanie m.in. dot. wypełnienia formularza RRW-22. Serdecznie zapraszamy.
 
Informujemy, że w dniach 04-06 lutego 2015 roku w Hotelu Wodnik w Słoku k. Bełchatowa odbędzie się XX Krajowa Konferencja Hodowców Karpia oraz Szkolenie Producentów Ryb organizowane przez Polskie Towarzystwo Rybackie. Kartę Zgłoszenia udziału można przesyłać drogą pocztową lub mailową do 07 stycznia 2015 roku.
 
Zamek Cieszyn zaprasza na "ABC Przedsiębiorczości", czyli praktyczne porady i wskazówki dla osób planujących rozpoczęcie własnej działaności, w tym moduł: ABC wolnych zawodów.
 
Slovak Business Agency oraz Słowackie Stowarzyszenie Sektora Hotelarskiego i Restauracyjnego zapraszają polskie firmy do udziału w giełdzie kooperacyjnej ITF SLOVAKIATOUR organizowanej 30 stycznia 2015 r. w Bratysławie. Giełda jest wydarzeniem towarzyszącym następującym targom: - XXI Międzynarode Targi Podróżnicze ITF SLOVAKIATOUR, - XXII Specjalistyczna Wystawa Międzynarodowa „POLOWANIE i ROZRYWKA“, - XXII Międzynarodowe Targi Gastronomii DANUBIUS GASTRO, - VII Wystawa WELLNESS AND FITNESS. Udział w giełdzie jest nieodpłatny.
 
Projekt "Certyfikacja karpia - dlaczego warto" jest realizowany przez Towarzystwo Promocji Ryb już od kwietnia 2012 roku. Kolejna kursokonferencja już pod koniec stycznia 2014 r. w hotelu „Sympozjum” w Krakowie. Udział w niniejszym szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, serwisy kawowe, wykładowców oraz materiały szkoleniowe, natomiast dojazd na miejsce szkolenia leży po stronie uczestnika.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Wystawie rolno-żywnościowej pn. „Smaczna Polska”, która odbędzie się w Warszawskim Centrum Expo w dniach 24-25.01.2015 r.