Archiwum aktualności » Archiwum 2012
W dniach 16–18 stycznia 2013 roku w Katowicach odbędzie się organizowana przez Towarzystwo Promocji Ryb III kursokonferencja pt.: „Dobrostan ryb i wymogi środowiskowe na stawach karpiowych”. Przed rozpoczęciem kursokonferencji w dniu 16.01.2013r. w godz. 11.00- 14.00 odbędzie się I Rynkowa Debata Pana Karpia. Będzie ona poświęcona sprzedaży i rynkowi karpia 2012.
 
W dniach 3 - 5 grudnia 2012 r. LGR „Żabi Kraj” miała przyjemność gościć Łowicką Grupę Rybacką z województwa łódzkiego. Celem wizyty była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie podstaw do dalszej współpracy międzyregionalnej.
 
W dniach 18 - 27.01.2013 r. na terenie targowych Messe Berlin odbywają się 78. Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa GRUNE WOCHE 2013.
 
Zgodnie z zapisami umowy o dofinansowanie w ramach środka 2.2 Działania wodno-środowiskowe, każdy Beneficjent zobowiązany jest do sporządzenia sprawozdania rocznego z realizacji operacji.
 
Towarzystwo Promocji Ryb serdecznie zaprasza na III Kursokonferencję pt.: „Dobrostan ryb i wymogi środowiskowe na stawach karpiowych”. Warsztatowe szkolenie odbędzie się w dniach 16 – 18 stycznia 2013 roku w HOTELU QUBUS PRESTIGE w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13.
 
Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności.
 
Za nami rozstrzygnięcie I konkursu na najlepszą potrawę z ryb słodkowodnych „Kulinarny Atlas Ryb” zorganizowanego przez Lokalna Grupę Rybacką „Żabi Kraj”.
 
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 14 grudnia 2012 r. (piątek) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej (ul. Główna 53, obok sali OSP).
 
UWAGA !!! LGR „Żabi Kraj” przedłuża termin zgłoszeń do 12 grudnia do godziny 14.00 !!!
 
Renifer Czerwononosy i skoczowski Plosoczek rozdają dzieciom prezenty i szereg innych atrakcji! 6 grudnia, godz. 16.30 - skoczowski Rynek
 
Mając na uwadze, iż w okresie przedświątecznym zwiększa się sprzedaż żywych karpi w punktach sprzedaży detalicznej. Główny Lekarz Weterynarii informuje, co następuje.
 
W związku z zaplanowanym przedsięwzięciem „KARP 2020” serdecznie zapraszamy na spotkanie robocze dotyczące tworzenia „KARP 2020”, które odbędzie się 29.11.2012 r. (czwartek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Polskiej Akademii Nauk w Zaborzu (ul. Kalinowa 2). Na spotkaniu będą omówione kluczowe problemy związane z rybactwem ...
 
Spotkanie z panią Janiną Motylewską i Grupą Teatralną Szpasowici pt. „Obrzędy ludowe w Żabim Kraju od Mikołaja do Trzech Króli”
 
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza na imprezy organizowane w listopadzie.
 
Idea Międzynarodowej Konferencji Jesiotrowej to wykreowanie szerokiego spojrzenia na świat jesiotrów oraz umożliwienie wykorzystania wiedzy w praktyce. Konferencja jest przemyślana w ten sposób, aby praktycy i naukowcy mogli wzajemnie czerpać ze swojej wiedzy.
 
– To taka miła tradycja. Kolejny raz się tu spotykamy, aby nagrodzić autorów najciekawszych zdjęć. Mam nadzieję, że zapału nie zabraknie i za rok, również będziemy mogli podziwiać piękno naszego fotograficznego terenu, na pięknych zdjęciach – mówił prezes zarządu Lokalnej Grupy Rybackiej „Żabi Kraj”, Krzysztof Szymura.
 
Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Lokalną Grupą Rybacką “Zalew Szczeciński” i „Północnokaszubską” Lokalną Grupą Rybacką organizuje konferencję pt. „Kormoran w aspekcie zrównoważonego korzystania z zasobów rybackich”.
 
Cykl reportaży „PO RYBY POLACY” ma na celu zapoznanie szerszego grona odbiorców z Programem Operacyjnym RYBY 2007-2013, w ramach którego powstała i działa Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”.
 
Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”® powstał z inicjatywy Śląskiej Organizacji Turystycznej w celu ochrony i promowania dziedzictwa kulinarnego województwa śląskiego. Znajdują się na nim obecnie 23 restauracje z całego regionu, reprezentujące różne „stoły” i różne tradycje.
 
Newsletter Urzędu Miejskiego w Strumieniu
 
W dniach 5-9 listopada 2012 roku Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza na kolejną już VI edycję Targów Funduszy Europejskich, tym razem poświęconą tematyce polityki miejskiej i partnerstwa. Dyskusja tocząca się pierwszego dnia, pod hasłem Inteligentny rozwój miast w kontekście przyszłej perspektywy finansowej 2014-2020, nawiązuje do konferencji Be SMART - think CITY, w której województwo śląskie wzięło aktywny udział podczas Europejskiego Tygodnia Regionów w Brukseli Open days 2012.
 
Gmina Skoczów przygotowała film promocyjny, zapraszamy do oglądania i udostępniania.
 
Newsletter Urzędu Miejskiego w Strumieniu
 
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi powodowany troską o właściwą realizację planu finansowego PO RYBY 2007-2013, apeluje do Państwa o aneksowanie już zawartych umów w celu otrzymania takiej rekompensaty jednorazowo za cały okres pozostały do zrealizowania zobowiązań wodno-środowiskowych.
 
Za nami II konkurs fotograficzny zorganizowany przez Stowarzyszenie LGR „Żabi Kraj”. Tegoroczna edycja przyciągnęła uwagę fotografów nie tylko z terenu „Żabiego Kraju”. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zgłosili swoje prace do konkursu oraz gratulujemy nagrodzonym.
 
Ten sport ma wpływ nie tylko na układ kostny, ale też na naczyniowo-sercowy i oddechowy. Dzięki nordic-walking człowiek nie tylko uczy się jak chodzić, ale też jak oddychać - mówi Włodzimierz Pilch, doradca ds. zdrowotnych z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, który wziął udział w akcji skoczowskich ''Włóczykijów''- Kijami w cukier. W niedzielę zakończyła się trzecia i ostatnia edycja akcji.
 
Cukrzyca to choroba naszych czasów. Coraz mniej się ruszamy, coraz gorzej się odżywiamy. Klub nordic walking ''Włóczykije'' postanowił stawić czoło cukrzycy. Klubowicze wyciągnęli kilkadziesiąt osób z domów i namówili ich na wspólne błękitne maszerowanie po Żabim Kraju.
 
Towarzystwo Promocji Ryb PAN KARP informuje, że ukazała się kolejna wersja językowa książki Pan Karp kontra Czarny Ptak. Po wersji polskiej napisanej wierszem z 2010 roku, z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej we wrześniu 2011 została wydana trójjęzyczna książeczka po polsku, angielsku i francusku, napisaną w formie opowiadań. Tym razem ponad 3 tys. egzemplarzy po angielsku, niemiecku i węgiersku zamówiła niemiecka organizacja wędkarska DAV (Deutscher Anglerverband e.V.).
 
Zapraszamy laureatów ,wszystkich uczestników konkursu oraz miłośników fotografii na wernisaż, który odbędzie się 30 października w Galerii POD RATUSZEM, w Strumieniu przy ul. Rynek 4 o godzinie 17.30.
 
Przepisy mistrzów, czyli dania z karpia które przygotowały zwycięskie drużyny konkursów kulinarnych przeprowadzonych w ramach X RDR.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków LGR "Żabi Kraj" na warsztat podsumowujący działalność Stowarzyszenia LGR, który odbędzie się dn. 20 października 2012 r. o godzinie 17:00 w Restauracji „Smak Regionu” (Pawłowice, ul. Katowicka 15).
 
LGR „Żabi Kraj” brała udział w spotkaniu pt. „Przyszłość LGR w nowej perspektywie finansowej”, zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 27-28 września w Warszawie.
 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, iż rozpoczęło realizację badania ewaluacyjnego umów o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju obszarów rybackich oraz działań informacyjno-promocyjnych i szkoleniowych Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym "Zrównoważony rozwój rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".
 
W Niedzielne po popołudnie 30 września przy pięknej słonecznej pogodzie ponad 50 uczestników II etapu Błękitnego Marszu Nordic Walking, organizowanego przez Klub Włóczykije Skoczów, wystartowało ze Skoczowskiego Placu Targowego Rynku, aby rekreacyjnie spędzić niedzielne popołudnie.
 
Newsletter Urzędu Miejskiego w Strumieniu
 
Oferta współpracy HUNGAROTRADE FISH KFT.
 
Prezydium Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że 25 września br. Komisja planuje zorganizowanie na terenie Sejmu RP konferencji nt. „Polityka rybołówstwa w Polsce – stan i przyszłość”. Celem konferencji jest wypracowanie stanowiska Sejmu RP w stosunku do realizowanej i planowanej do realizacji polityki dotyczącej rybołówstwa morskiego.
 
Informujemy, iż w dniach od 12 września 2012 r. do 25 września 2012 r. włącznie można składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" w zakresie środka 2.2 "Działania wodno-środowiskowe"...
 
LGR Żabi Kraj przedłuża termin składania prac na konkurs fotograficzny do 21.09.2012 r.
 
II edycja konkursu „Żabi Kraj w obiektywie” trwa do 17.09.2012 r. W tym roku jedna z kategorii została zmieniona. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie.
 
Obserwując nienajlepsze tendencje rynkowe dla karpia w ostatnim okresie warto zastanowić się, co rybacy mogą zrobić, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. W związku z tym Towarzystwo Promocji Ryb serdecznie zaprasza na cykl szkoleń w ramach projektu „Certyfikacja karpia – dlaczego warto”.
 
Ostatni weekend dla LGR „Żabi Kraj” to promocja na współorganizowanych dożynkach oraz udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez LGR Dorzecze Soły i Wieprzówki.
 
Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie uprzejmie informuje, że organizuje szkolenia dotyczące dobrostanu ryb. Szkolenia te będą prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi z dnia 7 września 2009 poz. 1193 w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 2 – Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury, zawartą w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.
 
Zbiórka uczestników wyjazdu studyjnego do Gdyni w dniu 6.09.2012 r. o godzinie 5.00, będzie miała miejsce na Placu Stary Targ w Skoczowie.
 
Informacje bieżące Urzędu Miejskiego w Strumieniu.
 
W niedzielę 26 sierpnia w Goczałkowicach-Zdroju odbyły się Gminne Dożynki 2012.
 
Dożynki Gminne w Pielgrzymowicach.
 
Informujemy, iż na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały zamieszczone informacje o postępach wdrażania PO RYBY 2013.
 
Fundacja EkoRozwoju zaprasza wystawców do udziału w prawdziwym zielonym EkoJarmarku, który odbędzie się w dniach 19-30 września 2012 we Wrocławiu. Wspólnym mianownikiem dla każdego Ekojarmarku jest promocja świadomej, odpowiedzialnej konsumpcji dóbr wszelakich: jedzenia (lokalne produkty), spędzania wolnego czasu (ekoturystyka), jak i zasobów naturalnych (produkcja metodami ekologicznymi).
 
Zarząd Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2012 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Polskiej Akademii Nauk, ul. Kalinowa 2 w Zaborzu.
 
Zachęcamy do udziału w I Błękitnym Marszu Nordic Walking pn. "Kijamy w cukier" organizowany przez Klub pn. "Włóczykije" - Skoczów z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Cukrzycą.
 
W ten weekend, zapraszamy do Żabiego Kraju !!!
 
Informujemy, iż szkolenie dotyczące zmian w LSROR, które miało odbyć się w dniu 30.08.2012 r. zostaje odwołanie. W tym dniu zapraszamy wszystkich członków LGR "Żabi Kraj" na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków o godz. 16:00.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” zwraca się z prośbą o przedstawienie kandydatur osób, które dzięki swojemu zaangażowaniu pomogły w powstaniu i w organizacji Regionalnych Dni Rybactwa. Lokalna Grupa Rybacka pragnie podczas jubileuszowych X Dni Rybactwa uhonorować osoby, które w szczególny sposób tworzyły ideę ww. imprezy. Karty zgłoszeniowe prosimy przesłać do 17 sierpnia 2012 r. (ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów).
 
Karaś to ryba pochodząca z Japonii. Gatunek ten w Europie występuje od kilkudziesięciu lat, mięso karasia ma charakterystyczny słodkawy smak, ryba jest bardzo oścista dlatego często podaje się ją zmieloną.
 
18 sierpnia 2012 r. na terenach rekreacyjnych w Kaniowie przy ul. Batalionów Chłopskich /gmina Bestwina/ odbędzie się „XII Święto Karpia Polskiego”. Święto Karpia w Kaniowie jest prestiżową imprezą poświęconą tematyce rybackiej, mającej za zadanie promocję karpia, zdrowego odżywiania się oraz wsparcie gospodarstw rybackich i przedsiębiorców zajmujących się chowem i hodowlą karpia.
 
W dniach 05-06.10.2012 r. odbędą się II Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu Expo Sejny 2012. Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Suwalsko-Augustowskie".
 
Od 19 lipca do 17 sierpnia 2012 r. jest czynna wystawa poplenerowa "Utopcowe Klimaty", w której można podziwiać piękne fotografie z warsztatów fotograficznych zorganizowanych w ramach projektu "Utopcowy zawrót głowy" realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury Integrator w Skoczowie.
 
Stanowisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarzutów dotyczących PO Ryby 2007-2013, które zostały skierowane pod adresem resortu podczas konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie RP 27 lipca 2012 r.
 
A cóż to za nowy literowy kod godny Dana Browna? To nie żaden kod, to Strategia Zrównoważonego Rozwoju Wsi Rolnictwa i Rybactwa na lata 2012-2020, która powstała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy ośrodków naukowo –badawczych. Mnie szczególnie zainteresowało to ostatnie „R”, czyli rybactwo.
 
12 sierpnia 2012 r. w Parku Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się „I Polsko-Czeski Jarmark Rybny, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina. Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania oraz zapoznania się z ofertą gospodarstw rybackich z terenu Polski i Czech zajmujących się chowem i hodowlą ryb, podczas prestiżowej imprezy poświęconej tematyce rybackiej.
 
W dniach 27-29.07.2012 r. przedstawicie LGR Pojezierze Dobiegniewskie przybyli do Żabiego Kraju. Uczestnicy wyjazdu zatrzymali się w malowniczej miejscowości w powiecie cieszyńskim w Dębowcu, gdzie w krajobrazie dominuje malownicza dolina rzeczki Knajki, wzdłuż której rozciągają się stawy rybne słynące z hodowli karpia.
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że na stronie internetowej ARiMR zostały zamieszczone ogłoszenia o naborach wniosków w ramach Środka 2.2 Działania wodno-środowiskowe oraz Środka 2.5 Inwestycje w zakresie przetwórstwa i obrotu, realizowanych w PO RYBY 2007-2013.
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że na stronie internetowej ARiMR zostały zamieszczone nowe wzory umów o dofinansowanie (wraz z załącznikami) dla Środka 3.1 Działania wspólne w zakresie „działalności uznanych organizacji producentów”, realizowanego w ramach PO RYBY 2007-2013.
 
LGR "Żabi Kraj" zwraca się z prośbą o przekazanie informacji dot. propozycji do budżetu: na funkcjonowanie LGR oraz współpracę międzyregionalną i międzynarodową na rok 2013.
 
Zapraszamy do obejrzenia trzeciego już odcinka serii filmów instruktażowo-kulinarnych. W tym odcinku sandacz.
 
W najbliższym czasie zgodnie z nowym rozporządzeniem rybacy będą mogli skorzystać z rekompensat wodno środowiskowych.
 
Willa Słoneczna w Dębowcu organizuje cykl spotkań "Poznaj Ludzi z Pasją". Zawsze w ostatni piątek miesiąca odwiedzający agroturystykę spotykają się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadają o swoich często nietypowych bądź ekstremalnych pasjach. W tym miesiącu 27.07. Willa Słoneczna gościć będzie grupę Janiszewski Racing - mistrzów Świata w żeglarstwie w klasie micro. Ponadto na łące przed Gospodarstwem zacumuje pełnomorski jacht sportowy.
 
Podczas tegorocznej Opolagry w Kamieniu Śląskim została przedstawiona Strategia marki sieci sprzedaży w ramach Pierwszego ogólnopolskiego projektu promocji sprzedaży bezpośredniej, w oparciu o zaprojektowaną markę sieci sprzedaży oraz edukację i wsparcie dla hodowców.
 
Jak zainteresować dzieci przyrodą ? Na doskonały pomysł promocji zainteresowania dzieci i młodzieży przyrodą oraz dziedzictwem regionu wpadła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zofii Kossak w Pierścu.
 
Dyrektor Śląskiego OR ARiMR zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniu dot. środek 2.2. Działania wodno-środowiskowe PO RYBY. Szkolenie odbędzie się w siedzibie OR w Częstochowie przy ul. J. Sobieskiego 7, w dniu 20 lipca br. od godz. 11.00, pok. 370.
 
W dniu 12.07.2012 r. przez Żabi Kraj przejechał peleton kolarzy, którzy brali udział w Tour de Pologne 2012. Trasa biegła przez gminy członkowskie, tj. Zebrzydowice, Dębowiec i Skoczów. Na trasie można było spotkać nasz balon Żabę.
 
Żabionalia to kolejna impreza, na której LGR „Żabi Kraj” aktywnie się promowała.
 
Od 6 lipca do 3 sierpnia 2012 r. będzie można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na realizację operacji w ramach środka 3.1 "Działania wspólne" która należy do Programu Operacyjnego RYBY 2007 -2013. Termin ten podał do publicznej wiadomości 20 czerwca, Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej za pośrednictwem portalu internetowego Agencji oraz dziennika "Rzeczpospolita".
 
Polskie Towarzystwo Rybackie wraz z Gospodarstwem Rybackim Ruda Różaniecka, serdecznie zapraszają Państwa w dniu 14 lipca 2012 r. (sobota) do Rudy Różanieckiej, gdzie organizowany jest Ogólnopolski Dzień Rybaka z biesiadą rybacką.
 
Śląski Klaster Wodny oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. mają zaszczyt zaprosić do udziału w dorocznych Regatach Śląskich Przedsiębiorstw Wodociągowych "Silesian Water Cluster's Sailing Cup 2012". Uroczystość odbędzie się 30 czerwca 2012 r. (sobota) przy ul. Jeziornej 86 na terenie Zapory Goczałkowickiej. Początek imprezy o godz. 9:00.
 
Często zdarza się słyszeć głosy rozgoryczenia rybaków, że ktoś "bezkarnie" importuje do Polski ryby psując nam krajowy rynek karpia. A to przywożą za pół darmo jakieś badziewie z Azji, a to łososie po "dumpingowych" cenach, a to jakieś wynalazki, które stają się wśród konsumentów sezonowym hitem….
 
Informujemy, iż szkoła resortowa MRiRW - Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku (Gmina Międzyrzecz) ogłosiła nabór na nowy kierunek kształcenia w technikum - technik rybactwa śródlądowego.
 
W sobotę 16 czerwca ZAPRASZAMY WSZYSTKICH na Spartakiadę Sołectw Gminy Dębowiec!! Początek imprezy: godz. 13.00 Miejsce rywalizacji: boisko sportowe przy Gimnazjum
 
W dniach 15-17 czerwca 2012 r. w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyła się już druga edycja Targów REKREACJA 2012. Oprócz aktualnych propozycji wyjazdów do ciekawych zakątków świata, na targach można było znaleźć wiele informacji o ośrodkach wypoczynkowych i ośrodkach SPA, niezbyt odległych od miejsca zamieszkania, które oferują atrakcyjne formy spędzenia wolnego czasu. Również nie zabrakło nas - Lokalnej Grupy Rybackiej "Żabi Kraj".
 
Kalendarz imprez organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury INTEGRATOR w 2012 roku został w bardzo interesujący sposób wzbogacony szeregiem różnorodnych propozycji wpisanych w projekt „Utopcowy zawrót głowy”. Realizację wszelkich działań składających się na wyżej wspomniany projekt umożliwiło pozyskanie środków zewnętrznych. Sięgnięcie po nie było możliwe dzięki wzięciu udziału w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”. Można zatem stwierdzić, że dzięki w/w Stowarzyszeniu tegoroczne lato w Skoczowie pełne będzie wrażeń.
 
Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina zaprasza na „Święto Pstrąga Górskiego w Jaworzu”, które odbędzie się 03 maja 2012 r. (czwartek) od godz. 14:00 na Amfiteatrze w Jaworzu.
 
Europejski Kongres Gospodarczy, organizowany przez Grupę PTWP SA, w stosunkowo krótkim czasie stał się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej. W III edycji uczestniczyło sześć tysięcy gości, 900 prelegentów i 500 przedstawicieli mediów.
 
W dniach 18-20 maja 2012 r. na Rynku w Opolu odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę Słońca", na które serdecznie zapraszamy w związku z licznymi atrakcjami rybackimi i nie tylko.
 
Przy składaniu kwestionariusza RRW-22 zawierającego zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu za 2011 rok należy stosować NOWY wzór kwestionariusza.
 
Lokalna Grupa Rybacka serdecznie zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa do Pawłowic 13.05.2012.
 
Urząd Gminy Pawłowice informuje wszystkich rolników, że istnieje możliwość wyjazdu na XVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach, zorganizowanego przez firmę Przewóz Osób Franciszek Oszek z Pawłowic.
 
W dniach 20-22 kwietnia 2012 roku odbyły się po raz 4 Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL” w Kielcach, którym towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja pn. „Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie”. Krajem partnerskim tegorocznej edycji była Słowacja a regionem partnerskim woj. Warmińsko-Mazurskie.
 
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 05.01.2012 wypełniony kwestionariusz RRW-22 nalezy wysłać na adres Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie w terminie do 15.04.2012 r.
 
W dniach 20 – 22 kwietnia 2012 r., już po raz czwarty, odbędą się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”, którym towarzyszyć będzie Międzynarodowa Konferencja pn. „Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie”. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które jest współorganizatorem tej imprezy, zaprosiło na targi wszystkie grupy rybackie działające w naszym kraju. Z zaproszenia skorzystało 20 Lokalnych Grup Rybackich, w tym LGR "Żabi Kraj". Swoje stoisko zorganizujemy w ramach wspólnej ekspozycji, która swoim kształtem przypomina ogromną łódź.
 
Punkt Konsultacyjny w Pawłowicach w dniu 26.03.2012 r. został odwołany.
 
AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce impreza poświęcona technice rolniczej. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej są najchętniej odwiedzaną wystawą, a pod względem liczby gości plasują się na drugim miejscu w Polsce. W 2011 liczba ta po raz pierwszy przekroczyła 50 000.
 
Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. „Sprzedaż bezpośrednia i marginalna ryb – zasady funkcjonowania”, które odbędzie się dn. 26 kwietnia 2012 r. o godz. 9:00 w Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu (Zaborze, ul. Kalinowa 2).
 
Serdecznie zapraszamy na szkolenie rybackie, które odbędzie się dn. 25 kwietnia 2012 r. o godz. 9:00 w Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu (Zaborze, ul. Kalinowa 2).
 
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Zarząd oraz pracownicy Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj" składają najlepsze życzenia pomyślności i szczęścia oraz wiele radości w cieple dni wyczekiwanej wiosny.
 
18 marca przy pięknej słonecznej przedwiosennej pogodzie 37 uczestników II Wiosennego Marszu Nordic Walking, organizowanego przez Klub Włóczykije Skoczów, wystartowało ze Skoczowskiego Rynku, aby rekreacyjnie spędzić niedzielne popołudnie. Po prawie 2,5 godz./9km/ marszu wałami Wisły i Brenicy, uczestnicy dotarli z powrotem na Skoczowski Rynek, gdzie na tle ratusza stanęli do wspólnego zdjęcia, a następnie każdy uczestnik otrzymał upominek, ufundowany przez Lokalną Grupę Rybacką „Żabi Kraj”.
 
Reprezentanci wszystkich Lokalnych Grup Rybackich działających w Polsce, a także przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Europejskiej i FARNET-u wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.
 
Najlepsze życzenia dla rybaków na nowy 2012 rok.
 
Czytelnia LGR przyjmie książki. Chętnie przyjmiemy książki o tematyce związanej z rybactwem, akwakulturą, wędkarstwem, turystyką, hodowlą ryb. Czekamy na książki w dobry stanie technicznym.
 
ALLER AQUA POLSKA ma przyjemność zaprosić na FORUM ALLERUM, spotkanie hodowców karpia i osób zainteresowanych, które odbędzie się w Międzyrzeczu Dolnym k/Bielska Białej, w Strażnicy w dniu 02. marca 2012, o godz. 10.00.
 
Gala Przyjaciół Kultury 03.02.2012 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.
 
10 marca 2012 roku odbyło się IX Forum Rolnicze Podbeskidzia w Międzyświeciu. Oprócz licznie przybyłych rolników z powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego w forum wzięli udział m.in. Jarosław Kalinowski – obecnie eurodeputowany, były minister rolnictwa, Roman Włodarz – prezes Śląskiej Izby Rolniczej oraz przedstawiciele władz samorządowych Podbeskidzia.
 
Firma Centrum Dofinansowania EUROEXPERT realizuje na rzecz Towarzystwa Promocji Ryb kampanię promocyjną pn. "Certyfikacja karpia - dlaczego warto", w ramach której realizowane będzie cykl szkoleń, które składały się będą z wykładów oraz warsztatów praktycznych.
 
Zapraszamy na kolejną edycja przedstawienia z cyklu Spotkanie z tradycją, tym razem pod hasłem “Karp po ochabsku” O rybce i ryboku w ochabskim tataroku. Impreza biletowana – 10 zł od osoby. Bilety są do nabycia w sklepach “Przy krzyżu” i “U Broni” lub przed wejście do sali w dniu imprezy.
 
Zapraszamy na drugi odcinek KULINARNEGO ATLASU RYB, w tym odcinku ryba nieco bardziej egzotyczna.
 
W dniach 30-31 stycznia 2012 przedstawiciele LGR „Żabi Kraj” przebywali z wizytą u Związku Rybaków „Erlebnis Fisch” w Kemnath (Bawaria, Niemcy). Miasteczko to położone jest w „Kranie Tysiąca Jezior”, niezwykle malowniczej krainie geograficznej związanej od zawsze z hodowlą ryb a w szczególności Karpia.
 
W dniach 21-30.01.2012 w Berlinie odbyły się po raz 77 Międzynarodowe targi rolno-spożywcze Grüne Woche.
 
W dniu 08.03.2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisano umowę o dofinansowanie w ramach środka 4.1 - "Rozwój obszarów zależnych od rybactwa" w zakresie "Funkcjonowanie lokalnej grupy rybackiej oraz nabywania umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności", objętego osią priorytetową 4, zawartą w PO RYBY.
 
Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt.: „Kobiety aktywne a oś 4 PO RYBY”, które odbędzie się dn. 14 marca 2012 r. o godz. 16:30 w Centrum Integracji Wsi w Pruchnej (ul. Główna 53).
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkania informacyjno-promocyjne w dniu 10.03.2012 r. w Zespole Szkól Rolniczych w Międzyświeciu.
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza przedstawicieli sektora publicznego na szkolenie pt.: „Oś 4 PO RYBY, a sektor publiczny”.
 
Pierwsza Umowa na realizację projektu z Żabiego Kraju podpisana !
 
Technikum Rybackie w Kocku zaprasza absolwentów szkół gimnazjalnych do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej.
 
Informacje bieżące Urzędu Miejskiego w Strumieniu.
 
XI Międzynarodowe targi wędkarstwa, myślistwa, militariów i survivalu w dniach 9-11 marca 2012 r.
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk wędkarskich prezentowanych w dniach 1-4 marca podczas Targów Sprzętu Wędkarskiego Na Ryby, które towarzyszą 24. Targom Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda. Miłośnicy wędkarstwa będą mogli odwiedzić 240-metrowe stoisko firmy Abramis – producenta, importera i dystrybutora nowoczesnego sprzętu wędkarskiego oraz firmy Leka.
 
Zapraszamy na szkolenie pt.: „Możliwości pozyskania środków unijnych poprzez Stowarzyszenie LGR „Żabi Kraj” po nowelizacji Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15.09.2009 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 4 (...)"
 
Informujemy, iż od dnia 09.03.2012 r. zmienił się Prezes Zarządu LGR "Żabi Kraj".