Aktualności
13 sierpnia zmarł Zdzisław Bylok - założyciel i Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej. W latach 2002-2014 był wójtem gminy Jaworze, od 2018 roku radnym Powiatu Bielskiego. Przez wiele lat prowadził własne gospodarstwo rybackie.
 
W dniach 19-23 sierpnia 2019 r. Biuro Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” będzie nieczynne.
 
Zapraszamy 7 września 2019 r. w godz. 9.00-22.00 na rynek miejski w Skoczowie na 12. Ekumeniczne Dożynki Gminne oraz 17. Regionalne Dni Rybactwa.
 
W ramach realizowanego grantu pn. "Promocja kuchni regionalnej Cieszyńskiej Krainy" zapraszamy na pokaz kulinarny, który odbędzie się w Karczmie Złoty Groń (Istebna 593) 27 sierpnia 2019 r. tj. wtorek o godz. 17:00.
 
W ramach realizowanego grantu pn. "Promocja kuchni regionalnej Cieszyńskiej Krainy" zapraszamy na pokaz kulinarny prowadzony przez kucharza z Bistro Żarełko, który odbędzie się w Parku rekreacyjno-sportowym w Zamarskach (ul. Głowna 1) 25 sierpnia 2019 r. tj. niedziela o godz. 17:00.
 
W ramach realizowanego grantu pn. "Promocja kuchni regionalnej Cieszyńskiej Krainy" zapraszamy na pokaz kulinarny, który odbędzie się w Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki (ul. ks. bpa. Bursche 33, 43-460 Wisła) 20 sierpnia 2019 r. tj. wtorek o godz. 12:00.
 
W dniach 5-6 września 2019 r. zapraszamy na Konferencję Szkoleniową pt. “Transfer wiedzy oraz innowacji do praktyki rybackiej“, która odbędzie się w sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu, Zaborze, ul. Kalinowa 4, 43-420 Chybie.
 
V Międzynarodowa Konferencja Karpiowa odbędzie się w dniach 4-6 września 2019 r. w miejscowości Ansbach k. Norymbergi (Niemcy).
 
Szanowni Państwo miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” otrzymało dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację operacji pt. „Budowanie produktu turystycznego – Ekomuzeum Żabi Kraj”.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla Szkół Gastronomicznych organizowanych w ramach XVII Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 7 września 2019 r.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.