Aktualności
W tym roku XVII Regionalne Dni Rybactwa odbyły się razem z 12. Ekumenicznymi Dożynkami Gminny Skoczów w sobotę tj. 07.09.2019 r.
 
W dniach 5-6 września 2019 r. Polskiej Akademii Nauk Zakładzie Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej w Gołyszu odbyła się konferencja szkoleniowa w pt. „Transfer wiedzy oraz innowacji do praktyki rybackiej”.
 
Szanowni Państwo miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” otrzymało dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację operacji pt. „Budowanie produktu turystycznego – Ekomuzeum Żabi Kraj”.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla Szkół Gastronomicznych organizowanych w ramach XVII Regionalnych Dni Rybactwa w dniu 7 września 2019 r.
 
Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński). Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.