Aktualności
Po raz pierwszy, w sobotę 25 września br., w Pawłowicach odbyło się Śląskie Święto Karpia, które zgromadziło wielu mieszkańców oraz gości z innych miejscowości na wspólnym świętowaniu.
 
Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” w ramach realizacji operacji planuje zorganizować imprezę pn. Śląskie Święto Karpia”, podczas której odbędzie się: - wystawa produktów i usług lokalnych, dająca możliwość zaprezentowania swoich wyrobów, usług, pozyskania nowych klientów, wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy pomiędzy wystawcami. - konkurs kulinarny dla uczniów szkół gastronomicznych z terenu województwa śląskiego dając im możliwość nauki, pozyskania nowego doświadczenia, cennych uwag od kucharzy oceniających konkurs oraz możliwości zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych w przyrządzania potraw tradycyjnych z karpia. Konkurs ma na celu pokazanie i promowanie tradycji kulinarnych związanych z karpiem. - pokaz kulinarny dla uczniów i nauczycieli ze sprawiania oraz przyrządzania potraw z karpia przygotowany przez wykwalifikowanego kucharza, w celu podniesienia kwalifikacji i pozyskania nowej wiedzy. W celu promocji lokalnych potraw oraz tradycji kulinarnych planowane jest wydanie broszury z przepisami przyrządzania dań z ryb słodkowodnych produkowanych w lokalnych gospodarstwach na terenie Śląska. Broszura będzie rozdawana podczas imprezy oraz zostanie przekazana do szkół gastronomicznych.
 
W lipcu 2020 roku Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przy wsparciu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie rozpoczął realizację pilotażowego projekt utworzenia Lokalnego Partnerstwa do spraw Wody, finansowanego w ramach Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie.
 
W związku z wprowadzeniem obostrzeń od 20 marca 2021 r. wizyta w biurze Stowarzyszenia jest możliwa po uprzednim telefonicznym umówieniu się.