Gminne Kompleksy Tras Nordic Walking

W terminie maj-czerwiec 2014 r. zostaly otwarte Gminne Kompleky Tras Nordic Walking w każdej gminie należącej do LGR "Żabi Kraj".

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która wywodzi się ze Skandynawii. W latach trzydziestych ubiegłego stulecia biathloniści i narciarze biegowi w ramach letnich treningów uprawiali marsz z kijami. W latach 80-tych rozpowszechniła się jako efektywna forma ruchu, dzięki której bardzo szybko można poprawić ogólną kondycję fizyczną organizmu, bez specjalistycznego sprzętu, w bardzo prosty i przyjemny sposób. Lata 90-te można uznać za karierę dla tego sportu, który dynamicznie rozwija się do dziś.


Gminny Kompleks Tras Nordic Walking to sieć tras do uprawiania Nordic Walking o różnej długości i stopniu trudności:
–    trasa łatwa (zielona) skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz do osób starszych (jej długość to około 5 km, czas przejścia około 1 godziny),
–    trasa średnia (czerwona) przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych (jej długość to około 10 km, czas przejścia około 2 godziny),
–    trasa czarna (trudna) polecana jest przede wszystkim osobom zaawansowanym (jej długość to około 15 km, czas przejścia około 2 godziny).
Gminne Kompleksy Tras Nordic Walking na terenie Żabiego Kraju powstały we współpracy Stowarzyszenia Dolina Karpia celem rozwoju i promocji obszarów zależnych od rybactwa.

 

Zapraszamy do wktywności na naszych szlakach!

 

W poniższych folderach znajdują się ulotki, trasy w poszczególnych gminach w wersji elektronicznej.

W biurze LGR "Żabi Kraj" są do nabycia mapy oraz ulotki w wersji papierowej.

Zapraszamy serdecznie!