Aktualności » Uwaga konkurs! “Ziemia Cieszyńska w oczach uczniów”

Klub Fotograficzny „START”, działający przy oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Beskid Śląski” w Cieszynie, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie, przygotował konkurs dla młodych osób, które lubią robić zdjęcia. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu fotograficznego objęła m.in. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

To już druga edycja konkursu fotograficznego, którego celem jest zwrócenie uwagi na piękno Ziemi Cieszyńskiej. W tym roku prace nadesłane na Konkurs powinny tematycznie nawiązywać do architektury, terenów oraz charakterystycznych punktów Ziemi Cieszyńskiej po obu stronach Olzy.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Zachęcamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy do spróbowania swoich sił. Fotografie można nadsyłać do 31 października. Zwieńczeniem konkursu będzie planowany na grudzień wernisaż w skoczowskiej galerii ARTadres, podczas którego wręczone zostaną nagrody. Prace będą oceniane w trzech kategoriach – klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo Burmistrz Strumienia ufunduje nagrodę za „Najlepsze zdjęcie Strumienia”. Jest to kategoria open, gdzie nie ma podziału na wiek.

Więcej szczegółów